Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

A je vymalováno. Česká aplikace pomůže najít vhodnou barvu do každého pokoje

Ilustrační foto: Freepik

Když už jednou za čas investujeme energii a finance do vymalování bytu, chceme, aby byl výsledek perfektní. Jak ale zvolit tu správnou barvu? Výběr vám může usnadnit aplikace Paint My Room studenta Fakulty informačních technologií brněnské VUT Dominika Vagaly. Zájem vzbudila i ve světě.

Mobilní aplikace, která je výsledkem bakalářské práce Dominika Vagaly, funguje v reálném čase. Umožňuje tak svým uživatelům chodit po místnosti a rovnou – v různých úhlech – virtuálně měnit barvu stěn. Stačí kliknout na vybranou zeď a hned je vidět výsledek. Oproti jiným aplikacím podobného zaměření je tato navíc podporována většinou operačních systémů Android a nabízí intuitivní uživatelské rozhraní.

Autor aplikace Paint My Room Dominik Vagala. Foto: se svolením Dominika Vagaly

Bezplatnou verzi aplikace si můžete stáhnout na Google Play. Doposud si ji nainstalovalo sto tisíc uživatelů z celého světa. A to i přesto, že do propagace její tvůrce nic neinvestoval.

Koncem letošního března se navíc Dominiku Vagalovi podařilo probojovat mezi deset nejlepších finalistů soutěže Cena podnikavosti studenta VUT. Tato soutěž probíhá pod hlavičkou projektu Pojď podnikat, který pomáhá mladým lidem v rozjezdu vlastního podnikání. Na kterém místě v rámci vybrané desítky se aplikace Paint My Room umístí, se rozhodne na podzim.

Související články

Zaručeně zlepší den

Zahradničení léčí psychiku a zvyšuje fyzickou kondici, potvrdila nová studie

Zvířecí terapie vrací lidem chuť do života. S delfíny je to neuvěřitelný zážitek, říká spoluzakladatelka Pomocných tlapek Michaela Freeman

Nový protinádorový přípravek pomůže prvním pacientům

Jedlá potravinářská fólie potěší životní prostředí a udrží jídlo déle čerstvé

Pozitivní kniha

Inspirace z knihovny: Kniha, která zaujala svět. Malý princ potěší i utěší

Inspirace z knihovny: Kniha, která zaujala svět. Malý princ potěší i utěší

Mám pro vás hádanku. Pochází z planetky B612, přeje si nakreslit beránka a už více než…