Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

A je vymalováno. Česká aplikace pomůže najít vhodnou barvu do každého pokoje

Ilustrační foto: Freepik

Když už jednou za čas investujeme energii a finance do vymalování bytu, chceme, aby byl výsledek perfektní. Jak ale zvolit tu správnou barvu? Výběr vám může usnadnit aplikace Paint My Room studenta Fakulty informačních technologií brněnské VUT Dominika Vagaly. Zájem vzbudila i ve světě.

Mobilní aplikace, která je výsledkem bakalářské práce Dominika Vagaly, funguje v reálném čase. Umožňuje tak svým uživatelům chodit po místnosti a rovnou – v různých úhlech – virtuálně měnit barvu stěn. Stačí kliknout na vybranou zeď a hned je vidět výsledek. Oproti jiným aplikacím podobného zaměření je tato navíc podporována většinou operačních systémů Android a nabízí intuitivní uživatelské rozhraní.

Autor aplikace Paint My Room Dominik Vagala. Foto: se svolením Dominika Vagaly

Bezplatnou verzi aplikace si můžete stáhnout na Google Play. Doposud si ji nainstalovalo sto tisíc uživatelů z celého světa. A to i přesto, že do propagace její tvůrce nic neinvestoval.

Koncem letošního března se navíc Dominiku Vagalovi podařilo probojovat mezi deset nejlepších finalistů soutěže Cena podnikavosti studenta VUT. Tato soutěž probíhá pod hlavičkou projektu Pojď podnikat, který pomáhá mladým lidem v rozjezdu vlastního podnikání. Na kterém místě v rámci vybrané desítky se aplikace Paint My Room umístí, se rozhodne na podzim.

Související články

Zaručeně zlepší den

Pohled z Pákistánu: Jsou městské lesy odpovědí na přehřívání měst?

Jak se připravit na Mikuláše, abyste si ho užili i vy?

Studenti MENDELU propojují manažerské schopnosti s pomocí neziskovkám na každoročním Dobrotrhu

Vládní novinky: vyšší přídavky na děti a příspěvek na bydlení už i pro střední třídu

Inspirativní rozhovor

Národní obrození si zaslouží u studentů více pozornosti, říká Karolína „Zoe“ Meixnerová o svém projektu Literární hysterie

Národní obrození si zaslouží u studentů více pozornosti, říká Karolína „Zoe“ Meixnerová o svém projektu Literární hysterie

Přečtěte si rozhovor s Karolínou Meixnerovou, autorkou knihy Průvodce literární hysterií 19. století a také vtipných videí o spisovatelích z téže doby. Proč se zaměřila na toto období? A jak vypadají její besedy? To vše se dozvíte.

Pozitivní kniha

Inspirace z knihovny: Uzavřete se sebou čtyři dohody, které vám změní život

Inspirace z knihovny: Uzavřete se sebou čtyři dohody, které vám změní život

Jak se zbavit očekávání, předsudků a zažitých konvencí a najít skutečnou osobní svobodu? S tímto…