Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Rozjeďte se za dobrými skutky. Do Afriky míří pomoc na ekologický pohon

2 minuty radosti
Ilustrační foto: Unsplash

Květnová benefiční akce ADRA eDrive přiveze humanitární pomoc do Afriky, a navíc podpoří ekologické způsoby dopravy. K symbolické jízdě na podporu rozvojových zemí se mohou dobrovolníci registrovat od 1. května na webových stránkách humanitární organizace ADRA.

Cílem akce je urazit na kolech, elektrokolech a v elektromobilech celkem 33 670 kilometrů, tedy vzdálenost odpovídající cestě na mys Dobré naděje a zpět. Účastníci si po registraci zvolí délku trasy od 40 do 100 kilometrů, kterou v době od 20. do 30. května se svým dopravním prostředkem ujedou. „Zájem o akci je i ze strany firem dost veliký vzhledem k netradičnímu tématu elektromobility a benefice,“ uvedla Renáta Chlebková z oddělení spolupráce s firmami.

Vybrané finanční prostředky poputují na humanitární pomoc v africkém Nigeru a Zambii, kde ADRA dlouhodobě působí. Z výtěžku chce organizace vybudovat školní třídy pro děti nebo hlubinný vrt na pitnou vodu. Prostřednictvím školení a distribuce ochranných pomůcek navíc podpoří prevenci proti šíření covidu-19. Domácnostem pak poskytne semena na zakládání zahrádek a hospodářská zvířata, jako jsou kozy nebo slepice.

Související články

Podpořte Pozitivní zprávy

Podpořte Pozitivní zprávy pomocí Givt

Podpořte Pozitivní zprávy pomocí Givt

GIVT promění vaše každodenní nákupy na internetu v dobrý skutek. Stačí využít Pomocníka nebo před…

Zaručeně zlepší den

Lov na cizí měsíce: Obří teleskop by mohl odhalit nové obyvatelné světy

Bez Marsu by byla Země jiná: Rudá planeta je možná tichým architektem klimatických změn

Lidé pomáhají žábám přes silnici

Aztécký panovník Moctezuma II. měl svou vlastní zoo

Inspirativní rozhovor

„Inspiruje mě to, co jsem přečetl, viděl, slyšel i prožil,” říká spisovatel Miroslav Hlaučo, autor románu Letnice

„Inspiruje mě to, co jsem přečetl, viděl, slyšel i prožil,” říká spisovatel Miroslav Hlaučo, autor románu Letnice

Co inspiruje spisovatele k další tvorbě? Miroslav Hlaučo, autor úspěšného románu Letnice, nachází podněty ve všem, co čte, vidí, slyší i prožívá. V rozhovoru prozrazuje, proč nepíše podle pevné osnovy, jak ho překvapil mezinárodní zájem o jeho knihu a proč si na další dílo dává čas.

Pozitivní kniha

Inspirace z knihovny: Život na cestě je plný dobrodružství. Jak se na něj připravit?

Inspirace z knihovny: Život na cestě je plný dobrodružství. Jak se na něj připravit?

Sníte o tom koupit si dodávku a projet s ní svět, ale nevíte, jak na to? Co je potřeba? Kde začít?…