Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Po rodičovské zpátky k výzkumu. Grantový program pomáhá mladým vědkyním a vědcům z Brna

Zdroj fotografie: Freepik

Rychlejší a jednodušší návrat k vědecké kariéře umožňuje grant Career Restart, který se podařilo získat hned šesti vědkyním z různých pracovišť Masarykovy univerzity. Cílem grantu je pomoci mladým vědcům a vědkyním s návratem k výzkumu, například po rodičovské dovolené, stejně jako zvýšit jejich zastoupení na seniorských vědeckých pozicích.

O grant bylo možné žádat od října do listopadu 2020, realizace vybraných projektů pak začala se startem nového roku. „Masarykova univerzita bude usilovat o to, aby se tento formát podpory dlouhodobě etabloval mezi ostatní soutěže Grantové agentury a mohl být vyhlašován každý rok, protože umožňuje velmi potřebné a flexibilní financování mladým vědcům a vědkyním po přerušení kariéry,“ řekla o budoucnosti grantu Šárka Pospíšilová, prorektorka pro výzkum a doktorské studium.

Vědkyně, které grant získaly, se mohou spolehnout na financování ve výši 500 tisíc korun ročně, a to po dobu dvou let. „Grant je možné využít například na financování částečného úvazku při nebo po rodičovské dovolené, a tím získat prostor pro přípravu grantových aplikací do externích agentur,“ dodala Pospíšilová.

Související články

Podpořte Pozitivní zprávy

Podpořte Pozitivní zprávy pomocí Givt

Podpořte Pozitivní zprávy pomocí Givt

GIVT promění vaše každodenní nákupy na internetu v dobrý skutek. Stačí využít Pomocníka nebo před…

Zaručeně zlepší den

Pravidelné užívání multivitaminů může ve vyšším věku zpomalit stárnutí

Když se lidé spojí: Komunitní akce vracejí radost do měst i obcí

Víra v mimozemský život je v USA běžnější, než by se mohlo zdát

Nečekaná podívaná v supermarketu: do obchodu v Bavorsku vběhlo stádo ovcí

Inspirativní rozhovor

„Inspiruje mě to, co jsem přečetl, viděl, slyšel i prožil,” říká spisovatel Miroslav Hlaučo, autor románu Letnice

„Inspiruje mě to, co jsem přečetl, viděl, slyšel i prožil,” říká spisovatel Miroslav Hlaučo, autor románu Letnice

Co inspiruje spisovatele k další tvorbě? Miroslav Hlaučo, autor úspěšného románu Letnice, nachází podněty ve všem, co čte, vidí, slyší i prožívá. V rozhovoru prozrazuje, proč nepíše podle pevné osnovy, jak ho překvapil mezinárodní zájem o jeho knihu a proč si na další dílo dává čas.

Pozitivní kniha

Inspirace z knihovny: Vydejte se na cesty s Petrem Niklem. Zachytil kouzlo každodennosti

Inspirace z knihovny: Vydejte se na cesty s Petrem Niklem. Zachytil kouzlo každodennosti

Po delší odmlce se vracíme s oblíbenou rubrikou Pozitivní kniha. Tentokrát vám přinášíme tip na…