Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

V Hradci Králové se lidé brzy projedou po novém úseku cyklostezky

1 minuta radosti

Nová cyklostezka propojí Hradec Králové s místními částmi Piletice a Rusek. Výstavba podle předpokladů začne ještě letos nebo začátkem příštího roku. Cyklisté a chodci tak získají bezpečné propojení se severní částí města. Celkové náklady na cyklostezku budou téměř devět milionů korun.

Místní části Piletice a Rusek zatím spojuje s Hradcem Králové silnice třetí třídy. „Při dnešní intenzitě provozu to je pro pěší a cyklisty nebezpečné i na takových silnicích. Nová cyklostezka bude pro obyvatele těchto městských částí daleko bezpečnější pro nemotorové spojení do zaměstnání a školy. Jistě ji využijí i místní in-linisté,“ okomentoval náměstek primátora Jindřich Vedlich.

Pro stavbu cyklistické trasy do Piletic už získali představitelé města všechna potřebná povolení. U části do Rusek se je zatím snaží získat. Nová stezka by se pak měla napojovat na okolní chodníky, nástupní plochy ze zastávek či vjezdy na pozemky.

Zdroj fotografie: Pixabay

Související články

Podpořte Pozitivní zprávy

Podpořte Pozitivní zprávy pomocí Givt

Podpořte Pozitivní zprávy pomocí Givt

GIVT promění vaše každodenní nákupy na internetu v dobrý skutek. Stačí využít Pomocníka nebo před…

Zaručeně zlepší den

Žloutenku typu B vyléčil nový lék u každého pátého

Čeští vědci dali lidem bez domova sto tisíc korun. Většina získala práci i bydlení

Nová pravidla pro med mají chránit české včelaře před padělky

Proč černé díry „krkají“ roky po hostině? Vědci to rozluštili

Inspirativní rozhovor

„Inspiruje mě to, co jsem přečetl, viděl, slyšel i prožil,” říká spisovatel Miroslav Hlaučo, autor románu Letnice

„Inspiruje mě to, co jsem přečetl, viděl, slyšel i prožil,” říká spisovatel Miroslav Hlaučo, autor románu Letnice

Co inspiruje spisovatele k další tvorbě? Miroslav Hlaučo, autor úspěšného románu Letnice, nachází podněty ve všem, co čte, vidí, slyší i prožívá. V rozhovoru prozrazuje, proč nepíše podle pevné osnovy, jak ho překvapil mezinárodní zájem o jeho knihu a proč si na další dílo dává čas.

Pozitivní kniha

Inspirace z knihovny: Každý příběh v sobě nese příslib naděje. Čekání na spoušť jich obsahuje hned několik

Inspirace z knihovny: Každý příběh v sobě nese příslib naděje. Čekání na spoušť jich obsahuje hned několik

Život se s námi dost často nemazlí a klade nám do cesty nejrůznější zkoušky. Je jen na nás, jak je…