Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Zvonařka má nový kabát. Jak se změnilo pověstné brněnské nádraží?

Zvonařka dostala novou, modernější tvář, která navíc usnadní orientaci cestujících v areálu. Zdroj: Alex Shoots Buildings

Po třech letech rekonstrukcí se v úterý slavnostně otevřelo Ústřední autobusové nádraží Zvonařka. Cílem modernizace bylo vytvořit funkční a přívětivý veřejný prostor a zároveň zachovat podstatu brutalistní architektury.

Takto vypadalo autobusové nádraží před rekonstrukcí. Zdroj: Alex Shoots Buildings

Nádraží prošlo několika změnami, které mají pasažérům poskytnout větší pohodlí při cestování. Nástupiště mají nové logičtější číslování a jsou propojeny bezbariérovým chodníkem. V areálu nádraží jsou nově umístěny také obrazovky s odjezdy autobusů pro usnadnění orientace. Výtahem se cestující dostanou na střechu, kde je jim k dispozici celkem 53 parkovacích míst. Cyklisté mohou využít stojany na kola.

Na nádraží funguje mimo jiné i moderní osvětlení, které reaguje na denní světlo a šetří energii. Zdroj: Alex Shoots Buildings

Jedná se o důležitou dopravní stavbu, která je klíčová nejen pro Brno a jeho obyvatele, ale také pro celý region. Za město mohu slíbit úpravy veřejného prostoru v bezprostředním okolí nádraží,“ řekla primátorka města Brna Markéta Vaňková. Nádraží je v plném provozu, úpravy již čekají jen novou výpravní halu. Ta je umístěna v severní části nádraží tak, aby byla pohodlně přístupná od galerie Vaňkovka a zastávky MHD.

Související články

Zaručeně zlepší den

Jak na šťavnatá a chutná rajčata? Účinné hnojivo může být levné a zcela přírodní

FOTO: Prohlédněte si nejkrásnější snímky přírody. V celosvětové soutěži bodoval i Čech

Superhrdina mezi rostlinami. Nenápadný keř funguje jako přirozená čistička vzduchu

Návrat lososů do českých řek pokračuje. Malé plůdky se líhnou v krásném prostředí národního parku

Pozitivní kniha

Inspirace z knihovny: Kniha, která zaujala svět. Malý princ potěší i utěší

Inspirace z knihovny: Kniha, která zaujala svět. Malý princ potěší i utěší

Mám pro vás hádanku. Pochází z planetky B612, přeje si nakreslit beránka a už více než…