Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Zvířata si oddychnou od rámusu. Brno zakázalo odpalování zábavní pyrotechniky

Zdroj fotografie: Freepik

Až na výjimky, jako jsou třeba silvestrovské oslavy, bude příroda v Brně a přilehlém okolí zase o něco klidnější a spokojenější. Už brzy tam totiž bude zakázáno odpalovat jakoukoliv zábavní pyrotechniku.

Novou vyhlášku, která zakazuje používání zábavní pyrotechniky na celém území Brna, schválili brněnští zastupitelé minulé úterý. Platit začne už v sobotu 26. prosince. Netýká se však nahlášených ohňostrojů, které odpálí profesionálové, ani ohňostrojů, ke kterým udělí souhlas rada konkrétní městské části. Výjimkou je také období silvestrovských oslav – omezení tedy neplatí 31. prosince a 1. ledna.

Brno však už v minulosti od pořádání oficiálních silvestrovských ohňostrojů upustilo. Minulý rok si lidé v centru města užili místo ohňostroje světelnou show, která byla k vidění na budově mezi Rašínovou a Běhounskou ulicí. Ulevilo se tak zejména zvířatům, jejichž citlivé smysly bujarými oslavami trpí.

Související články

Zaručeně zlepší den

Naděje pro pacienty se závažným průběhem covidu. Vědci zjistili, které léky napomáhají zotavení

Zatočí s plevelem i cenou biozeleniny. V Opavě vznikl stroj, který slibuje revoluci v zemědělství

Dobrá zpráva pro ty, kteří prodělali koronavirus. Podle vědců získávají na několik měsíců imunitu

Jak motivovat děti k úklidu? Češi vymysleli hru, která domácí práce mění v zábavu

Inspirativní rozhovor

Po padesátce jsem začala žít nový život. Víru v sama sebe se snažím vštěpovat i svým klientkám, říká trenérka Dana Škorpilová

Po padesátce jsem začala žít nový život. Víru v sama sebe se snažím vštěpovat i svým klientkám, říká trenérka Dana Škorpilová

Přečtěte si rozhovor s Danou Škorpilovou, která po padesátce skončila kariéru manažerky a začala pomáhat ostatním jako osobní trenérka a výživová poradkyně.