Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Zvěčněte si svého čtyřnohého parťáka. Mezi milovníky mazlíčků se šíří nový trend

Ilustrační foto: Pexels

Do Česka právě dorazila novinka, kterou ocení zejména nadšení majitelé domácích mazlíčků. Své zvířecí přátele si mohou nechat elektronicky vyportrétovat díky službě Malujeme mazlíčky. Tvůrci se snaží zachytit osobnost zvířat a vytvořit tak jedinečnou vzpomínku. Projekt navíc podporuje psí útulky.

Všimli jsme si této služby v zahraničí a přišlo nám škoda, že to u nás ještě není,” uvedl spolutvůrce Malujeme mazlíčky Adam Štrunc. A jak to vlastně funguje? Páníčci jednoduše pošlou fotku svého chlupáče a o zbytek se postarají profesionální ilustrátoři. První fáze vzniká v počítači, následně je potřeba portrét dokreslit ručně na grafickém tabletu. Tvůrci poté obraz vytisknou na speciální matný papír, zarámují a odešlou v designovém balení. Část z výdělku pak putuje na podporu psů v útulcích.

Digitální portréty mazlíčků mohou být milým dárkem a vzpomínkou na naše čtyřnohé přátele. Foto: Adam Štrunc

V České republice žije podle Evropské federace výrobců krmiv pro domácí mazlíčky více než dva miliony psů. Tím se v přepočtu na počet obyvatel řadíme mezi největší milovníky psích mazlíčků v celé Evropě. Tato tendence pak v době koronaviru ještě sílí – zájem o psy a kočky z útulků či chovných stanic výrazně vzrostl. Zvířata totiž svým majitelům pomáhají překonat pocity osamělosti a udržet si dobrou náladu.

Související články

Zaručeně zlepší den

Zahradničení léčí psychiku a zvyšuje fyzickou kondici, potvrdila nová studie

Zvířecí terapie vrací lidem chuť do života. S delfíny je to neuvěřitelný zážitek, říká spoluzakladatelka Pomocných tlapek Michaela Freeman

Nový protinádorový přípravek pomůže prvním pacientům

Jedlá potravinářská fólie potěší životní prostředí a udrží jídlo déle čerstvé

Pozitivní kniha

Inspirace z knihovny: Mnich, který prodal své ferrari, vás vytrhne ze zběsilé jízdy životem

Inspirace z knihovny: Mnich, který prodal své ferrari, vás vytrhne ze zběsilé jízdy životem

Za peníze si štěstí nekoupíš. Pracovní úspěchy nepředčí rodinné zázemí. Radost se skrývá v …