Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Domácí mazlíčci pomáhají přečkat pandemii a udržet si dobrou náladu. Nových chovatelů přibývá

Zdroj ilustrační fotografie: Pixabay

Zvířata jdou během pandemie doslova na dračku. Potvrzují to i veterináři, kteří v posledních měsících zaznamenali zvýšený počet chovatelů, jež si domácího mazlíčka pořídili poprvé. Zájem je především o psy a kočky.

Rozhodnutí pořídit si čtyřnohého kamaráda nyní nahrává skutečnost, že se lidé více zdržují doma. Zvířata jim přitom pomáhají překonat pocity osamělosti. Třeba veterinární ordinace Borise Semana v brněnských Vinohradech zaznamenala nárůst počtu osob, kteří si vzali do péče domácího mazlíčka, o deset až patnáct procent oproti obvyklému stavu. Informoval o tom server Ekolist.

Narůstající počet chovatelů v důsledku pandemie se přitom netýká jen Česka. Podle webu CNBC uvažuje asi 33 procent Američanů o tom, že si kvůli osamělosti pořídí domácího mazlíčka. Známé rčení, že je pes nejlepší přítel člověka, tak v současné době omezených mezilidských kontaktů evidentně platí dvojnásob.

Související články

Zaručeně zlepší den

Pátky bez masa: Katolická tradice by mohla snížit globální emise uhlíku, zjistila studie

Zapomenout na bývalého partnera jednou provždy? Pomůže pilulka

Nechte se očarovat – brouk, který vypadá jako orchidej

Úspěch českých lékařů. Provedli mezinárodní transplantaci ostrůvků slinivky

Inspirativní rozhovor

Národní obrození si zaslouží u studentů více pozornosti, říká Karolína „Zoe“ Meixnerová o svém projektu Literární hysterie

Národní obrození si zaslouží u studentů více pozornosti, říká Karolína „Zoe“ Meixnerová o svém projektu Literární hysterie

Přečtěte si rozhovor s Karolínou Meixnerovou, autorkou knihy Průvodce literární hysterií 19. století a také vtipných videí o spisovatelích z téže doby. Proč se zaměřila na toto období? A jak vypadají její besedy? To vše se dozvíte.

Pozitivní kniha

Inspirace z knihovny: Mistrem života je každý z nás. Zjistěte, jak aktivovat svůj potenciál

Inspirace z knihovny: Mistrem života je každý z nás. Zjistěte, jak aktivovat svůj potenciál

Život před každého z nás bez výjimky staví různé zkoušky. K někomu přichází v podobě nemocí, k…