Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Zpověď přes internet? Parta mladíků chce přispět k modernizaci církve

Ilustrační foto: Depositphotos

Celá řada odvětví se během pandemie musela přesunout do on-line prostředí. Ne všechna na to ale byla připravena. Jak nejvíce zasaženým segmentům pomoci fungovat i v době omezení? Odpověď na tuto otázku hledali účastníci soutěže Hack 2 Normal hackathon. Za 48 hodin měli navrhnout řešení, které přispěje k obnově zvolené oblasti. Mezi skvělými nápady na podporu zdravotnictví nebo podnikání ale nejvíce zaujala mobilní aplikace Dio. Ta má umožnit věřícím například on-line zpovědi.

Zatímco jiné obory se nové nutnosti fungovat on-line snažily alespoň částečně přizpůsobit, mnozí věřící se museli dlouhé měsíce obejít bez kontaktu se svými kněžími. Právě s touto myšlenkou pracoval tým mladých inovátorů, kteří se hackathonu v Praze účastnili. „Víra je dnes jednou z posledních nedigitalizovaných oblastí. Na světě je přitom šest miliard věřících a zvlášť v době pandemie mnozí z nich trpěli tím, že kostely a další svatostánky byly uzavřené. Je nejvyšší čas přenést církevní instituce do 21. století a umožnit věřícím kontakt s kněžími i na dálku,“ vysvětlil pro server tyinternety.cz kapitán vítězného týmu Vojtěch Šanca poslání aplikace Dio. Díky úspěchu budou mít možnost svůj nápad dále rozvíjet a převést do praxe.

Pětičlennou porotu složenou z odborníků na technologie i marketing zaujal také projekt Rosteme společně, který ocenili druhým místem. Tato seznamka pro neziskovky má za úkol efektivně propojovat organizace poptávající pomoc a firmy, jež pomoc nabízejí. Třetí místo poté obsadil wellbeing chatbot týmu Business Republic. Umělá inteligence bude v jeho podání analyzovat individuální potřeby zaměstnanců a přispívat k jejich spokojenosti.

Související články

Zaručeně zlepší den

Moravská měrná jednotka loket se vrátila do Olomouce, je delší než ty ostatní

Bez trestu, z. s. pořádá v Praze již třetí pochod proti bagatelizaci domácího a sexualizovaného násilí

Olomoučtí archeologové objevili v iráckém Kurdistánu šest tisíc let staré pravěké vesnice

Vědci získali DNA starověké ženy z 20 000 let starého přívěsku

Inspirativní rozhovor

Amputací nohy život nekončí, říká plavkyně Věra Závorková

Amputací nohy život nekončí, říká plavkyně Věra Závorková

Ve 13 letech jí lékaři diagnostikovali nádor v koleni, následná léčba včetně chemoterapie ovšem nepomohla, a tak musela podstoupit amputaci. I přes to se Věrka nevzdává a vyhrává jednu medaili za druhou. Jejím snem je paralympiáda.

Pozitivní kniha

Inspirace z knihovny: Jak skutečně prožít život? Podnětná kniha pomůže změnit stereotyp

Inspirace z knihovny: Jak skutečně prožít život? Podnětná kniha pomůže změnit stereotyp

Den za dnem žijeme své životy, jak jsme zvyklí. Bohužel někdy musí přijít rána osudu, aby nás…