Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Zpověď přes internet? Parta mladíků chce přispět k modernizaci církve

Ilustrační foto: Depositphotos

Celá řada odvětví se během pandemie musela přesunout do on-line prostředí. Ne všechna na to ale byla připravena. Jak nejvíce zasaženým segmentům pomoci fungovat i v době omezení? Odpověď na tuto otázku hledali účastníci soutěže Hack 2 Normal hackathon. Za 48 hodin měli navrhnout řešení, které přispěje k obnově zvolené oblasti. Mezi skvělými nápady na podporu zdravotnictví nebo podnikání ale nejvíce zaujala mobilní aplikace Dio. Ta má umožnit věřícím například on-line zpovědi.

Zatímco jiné obory se nové nutnosti fungovat on-line snažily alespoň částečně přizpůsobit, mnozí věřící se museli dlouhé měsíce obejít bez kontaktu se svými kněžími. Právě s touto myšlenkou pracoval tým mladých inovátorů, kteří se hackathonu v Praze účastnili. „Víra je dnes jednou z posledních nedigitalizovaných oblastí. Na světě je přitom šest miliard věřících a zvlášť v době pandemie mnozí z nich trpěli tím, že kostely a další svatostánky byly uzavřené. Je nejvyšší čas přenést církevní instituce do 21. století a umožnit věřícím kontakt s kněžími i na dálku,“ vysvětlil pro server tyinternety.cz kapitán vítězného týmu Vojtěch Šanca poslání aplikace Dio. Díky úspěchu budou mít možnost svůj nápad dále rozvíjet a převést do praxe.

Pětičlennou porotu složenou z odborníků na technologie i marketing zaujal také projekt Rosteme společně, který ocenili druhým místem. Tato seznamka pro neziskovky má za úkol efektivně propojovat organizace poptávající pomoc a firmy, jež pomoc nabízejí. Třetí místo poté obsadil wellbeing chatbot týmu Business Republic. Umělá inteligence bude v jeho podání analyzovat individuální potřeby zaměstnanců a přispívat k jejich spokojenosti.

Související články

Zaručeně zlepší den

Češi pořád škatulkují, ale věřím, že za padesát let už tady rasismus nebude, říká novinář a spisovatel Patrik Banga

Pražské letiště patří mezi nejlepší v Evropě

Jak a jaké udržitelné bydlení zajistit pro rodiče ve stáří

„Kufřík je pro děti kotvou a ujištěním o tom, že byly vždy milované“, říká zakladatelka Života v kufříku Martina Wojtylová Opava

Inspirativní rozhovor

České myšlení se mění, lidé řeší udržitelnost – a to je dobře, říká Cyril Klepek z digitálního odpadového tržitě Cyrkl

České myšlení se mění, lidé řeší udržitelnost – a to je dobře, říká Cyril Klepek z digitálního odpadového tržitě Cyrkl

Digitální odpadové tržiště pomohlo prodat střešní krytinu, celý most nebo 50 tun pomerančových slupek. Pokud tento projekt ještě neznáte, přečtěte si o něm rozhovor přímo se zakladatelem.

Pozitivní kniha

Inspirace z knihovny: Jak skutečně prožít život? Podnětná kniha pomůže změnit stereotyp

Inspirace z knihovny: Jak skutečně prožít život? Podnětná kniha pomůže změnit stereotyp

Den za dnem žijeme své životy, jak jsme zvyklí. Bohužel někdy musí přijít rána osudu, aby nás…