Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Zpověď přes internet? Parta mladíků chce přispět k modernizaci církve

Ilustrační foto: Depositphotos

Celá řada odvětví se během pandemie musela přesunout do on-line prostředí. Ne všechna na to ale byla připravena. Jak nejvíce zasaženým segmentům pomoci fungovat i v době omezení? Odpověď na tuto otázku hledali účastníci soutěže Hack 2 Normal hackathon. Za 48 hodin měli navrhnout řešení, které přispěje k obnově zvolené oblasti. Mezi skvělými nápady na podporu zdravotnictví nebo podnikání ale nejvíce zaujala mobilní aplikace Dio. Ta má umožnit věřícím například on-line zpovědi.

Zatímco jiné obory se nové nutnosti fungovat on-line snažily alespoň částečně přizpůsobit, mnozí věřící se museli dlouhé měsíce obejít bez kontaktu se svými kněžími. Právě s touto myšlenkou pracoval tým mladých inovátorů, kteří se hackathonu v Praze účastnili. „Víra je dnes jednou z posledních nedigitalizovaných oblastí. Na světě je přitom šest miliard věřících a zvlášť v době pandemie mnozí z nich trpěli tím, že kostely a další svatostánky byly uzavřené. Je nejvyšší čas přenést církevní instituce do 21. století a umožnit věřícím kontakt s kněžími i na dálku,“ vysvětlil pro server tyinternety.cz kapitán vítězného týmu Vojtěch Šanca poslání aplikace Dio. Díky úspěchu budou mít možnost svůj nápad dále rozvíjet a převést do praxe.

Pětičlennou porotu složenou z odborníků na technologie i marketing zaujal také projekt Rosteme společně, který ocenili druhým místem. Tato seznamka pro neziskovky má za úkol efektivně propojovat organizace poptávající pomoc a firmy, jež pomoc nabízejí. Třetí místo poté obsadil wellbeing chatbot týmu Business Republic. Umělá inteligence bude v jeho podání analyzovat individuální potřeby zaměstnanců a přispívat k jejich spokojenosti.

Související články

Zaručeně zlepší den

Nový lék na cukrovku pomohl lidem shodit čtvrtinu tělesné hmotnosti

NASA se chystá studovat záhadné měsíční Gruithuisen kopule

Tyto „molekulární vrtačky“ zabíjejí rakovinné buňky a bakterie odolné vůči antibiotikům

98 milionů let stará fosilie dinosaura byla objevena v Egyptě

Inspirativní rozhovor

Kryštof Bartoš ze seriálu Devadesátky: Jsem trochu mimoň. V lese se zastavím a klidně třeba 20 minut sleduju pavoučka, jak splétá sítě

Kryštof Bartoš ze seriálu Devadesátky: Jsem trochu mimoň. V lese se zastavím a klidně třeba 20 minut sleduju pavoučka, jak splétá sítě

Přečtěte si rozhovor s hercem Kryštofem Bartošem, kterého můžete znát třeba ze seriálu Devadesátky. Jak se jeho život změnil díky úspěšnému seriálu? A u jakých aktivit si nejlépe odpočine?

Pozitivní kniha

Inspirace z knihovny: Utopia Avenue přináší příběh fiktivní kapely z 60. let

Inspirace z knihovny: Utopia Avenue přináší příběh fiktivní kapely z 60. let

Jaké bylo mít hudební skupinu v 60. letech minulého století? Celosvětově uznávaný spisovatel David…