Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Zoo Praha otevřela nový pavilon papoušků. Dokonale imituje jejich přirozené prostředí

Zdroj fotografií: zoopraha.cz

Návštěvníci pražské zoo mohou od soboty 28. září zavítat do nově otevřené expozice papoušků. Rákosův pavilon, pojmenovaný podle chovatele ptactva a mecenáše, svým unikátním prostředím napodobuje exotické destinace, ze kterých papoušci pocházejí. Na jednom místě tak lze navštívit Filipíny, Brazílii i Nový Zéland.

Rákosův pavilon se stal domovem vzácných papoušků včetně ary kobaltového, z nichž některé druhy zoologická zahrada chová jako jediná v Evropě. „Rákosův pavilon představuje papoušky v prostředí, které rostlinstvem, modelací terénu i výmalbou téměř dokonale odpovídá lokalitám, kde žijí v přírodě,“ řekl ředitel Zoo Praha Miroslav Bobek. „Návštěvník se tak při procházce pavilonem cítí jako na cestě kolem světa, která mu umožní nahlédnout do vzdálených míst, Novým Zélandem počínaje a Ohňovou zemí konče. Toto pojetí je především dílem kurátora chovu ptáků Antonína Vaidla,“ doplnil.

Slavnostního otevření pavilonu se zúčastnila Ludmila Rákosová, manželka mecenáše, ale i pražský primátor Zdeněk Hřib, známí herci a další. „Mě určitě nejvíce zaujal ara kobaltový neboli ara Learův, to je jednoznačně nádherný papoušek, a vidět ho takřka v přirozeném prostředí, které působí skutečně tak, jako by člověk byl v Brazílii, to je výjimečný zážitek, který stojí za návštěvu pražské zoo,“ uvedl primátor Hřib.

Související články

Zaručeně zlepší den

Čeští vědci představili nový způsob testování na koronavirus

Postavte přístřešek pro sýkorky. Přinášíme tipy, jak správně vyrobit ptačí budku

Revoluční objev. Samozavlažovací půda může změnit zemědělství

Zázraky se dějí. V olomoucké zoo se narodilo mládě velbloudí babičce

Inspirativní rozhovor

Rozhodla jsem se být šťastná – ať už s vlasy nebo bez, říká autorka komiksu o alopecii Tereza Drahoňovská

Rozhodla jsem se být šťastná – ať už s vlasy nebo bez, říká autorka komiksu o alopecii Tereza Drahoňovská

Přečtěte si rozhovor s Terezou Drahoňovskou, která svůj příběh s alopecií popisuje v originálním komiksu Bez vlasů.