Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Zoo Praha otevřela nový pavilon papoušků. Dokonale imituje jejich přirozené prostředí

Zdroj fotografií: zoopraha.cz

Návštěvníci pražské zoo mohou od soboty 28. září zavítat do nově otevřené expozice papoušků. Rákosův pavilon, pojmenovaný podle chovatele ptactva a mecenáše, svým unikátním prostředím napodobuje exotické destinace, ze kterých papoušci pocházejí. Na jednom místě tak lze navštívit Filipíny, Brazílii i Nový Zéland.

Rákosův pavilon se stal domovem vzácných papoušků včetně ary kobaltového, z nichž některé druhy zoologická zahrada chová jako jediná v Evropě. „Rákosův pavilon představuje papoušky v prostředí, které rostlinstvem, modelací terénu i výmalbou téměř dokonale odpovídá lokalitám, kde žijí v přírodě,“ řekl ředitel Zoo Praha Miroslav Bobek. „Návštěvník se tak při procházce pavilonem cítí jako na cestě kolem světa, která mu umožní nahlédnout do vzdálených míst, Novým Zélandem počínaje a Ohňovou zemí konče. Toto pojetí je především dílem kurátora chovu ptáků Antonína Vaidla,“ doplnil.

Slavnostního otevření pavilonu se zúčastnila Ludmila Rákosová, manželka mecenáše, ale i pražský primátor Zdeněk Hřib, známí herci a další. „Mě určitě nejvíce zaujal ara kobaltový neboli ara Learův, to je jednoznačně nádherný papoušek, a vidět ho takřka v přirozeném prostředí, které působí skutečně tak, jako by člověk byl v Brazílii, to je výjimečný zážitek, který stojí za návštěvu pražské zoo,“ uvedl primátor Hřib.

Související články

Zaručeně zlepší den

Brněnští studenti vymysleli chytrý skleník. Zjednoduší pěstování zeleniny a pomůže proti suchu

Čeští vědci hlásí objev v boji proti rakovině. Nové léky jsou až stokrát účinnější

Mladší o pět let? Podle vědců je možné omládnout díky speciálnímu cvičení

Čeští vědci vyvinuli unikátní rychlotesty na covid-19. Výsledky odhalí už za hodinu

Inspirativní rozhovor

Zero waste je pro mě návrat ke kořenům, říká ředitelka Bezobalu Veronika Nováčková

Zero waste je pro mě návrat ke kořenům, říká ředitelka Bezobalu Veronika Nováčková

Přečtěte si rozhovor se zakladatelkou firmy Bezobalu Veronikou Nováčkovou.