Zoo Praha otevřela nový pavilon papoušků. Dokonale imituje jejich přirozené prostředí

Zdroj fotografií: zoopraha.cz

Návštěvníci pražské zoo mohou od soboty 28. září zavítat do nově otevřené expozice papoušků. Rákosův pavilon, pojmenovaný podle chovatele ptactva a mecenáše, svým unikátním prostředím napodobuje exotické destinace, ze kterých papoušci pocházejí. Na jednom místě tak lze navštívit Filipíny, Brazílii i Nový Zéland.

Rákosův pavilon se stal domovem vzácných papoušků včetně ary kobaltového, z nichž některé druhy zoologická zahrada chová jako jediná v Evropě. „Rákosův pavilon představuje papoušky v prostředí, které rostlinstvem, modelací terénu i výmalbou téměř dokonale odpovídá lokalitám, kde žijí v přírodě,“ řekl ředitel Zoo Praha Miroslav Bobek. „Návštěvník se tak při procházce pavilonem cítí jako na cestě kolem světa, která mu umožní nahlédnout do vzdálených míst, Novým Zélandem počínaje a Ohňovou zemí konče. Toto pojetí je především dílem kurátora chovu ptáků Antonína Vaidla,“ doplnil.

Slavnostního otevření pavilonu se zúčastnila Ludmila Rákosová, manželka mecenáše, ale i pražský primátor Zdeněk Hřib, známí herci a další. „Mě určitě nejvíce zaujal ara kobaltový neboli ara Learův, to je jednoznačně nádherný papoušek, a vidět ho takřka v přirozeném prostředí, které působí skutečně tak, jako by člověk byl v Brazílii, to je výjimečný zážitek, který stojí za návštěvu pražské zoo,“ uvedl primátor Hřib.

Autor článku

Eva Krejčí