Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Živý stromek, který přežije Vánoce? I letos můžete zakoupit jedličky v květináči

2 minuty radosti
Zdroj fotografie: rezekvitek.cz

Ekologický živý vánoční stromek? I to je možné. Stačí si pořídit jedličku v květináči. Nejen, že ozdobí a provoní domácnost, čímž vytvoří pravou vánoční atmosféru. Zároveň jí však darujete život, později totiž udělá radost svým kamarádům v lese. Stromkem v květináči pomůžete nejen přírodě, ale i své karmě. A to se vyplatí.

Letos jsou v Praze v prodeji dva tisíce jedliček v květináči. Zdroj: Lesy hlavního města Prahy

Lesy hlavního města Prahy již tradičně připravily pro Pražany vánoční jedličky, které bude možné na jaře vysadit na zahradu nebo přímo do lesa. Stromky v ceně sto korun je možné zakoupit v ekocentru Prales, Zahradnictví Ďáblice, hájovně Čimice, hájovně Chuchle a hájovně Šárka.

Zdroj: rezekvitek.cz

Zhruba půlmetrové stromky pocházejí z lesní školky ve Staré Boleslavi. Při dodržení správného postupu (pomalá teplotní aklimatizace, zalévání a zajišťování vzdušné vlhkosti) by měly v pořádku zvládnout svůj náročný vánoční úkol ve vytopených pražských domech a bytech. Kupující obdrží podrobný návod, jak se o jedličku starat.

Jak na jedličku. Zdroj: Lesy hlavního města Prahy

Ten, kdo nedisponuje zahradou, kam by jedličku po zimě mohl zasadit, anebo ten, kdo chce stromku věnovat úplnou svobodu, ho může vzít v neděli 28. března do Kunratického lesa. Tam se budou vánoční jedličky pod dohledem pražských lesníků vysazovat. Jedličky se připojí ke svým předchůdkyním, které Pražané v lese vysadili letos a loni na jaře.

Vánočních stromečků v květináči se také dočkají Brňáci. Přehled prodejních míst je k dispozici zde. Stromeček v květináči je taktéž možné pořídit v zahradnictví, prodejnách Bauhaus, Hornbach, OBI nebo Ikea.

Související články

Zaručeně zlepší den

Daruj Kelímek! Dobročinný projekt vybral bezmála tři miliony korun

Další Suchej únor se blíží. Budete držet měsíc bez alkoholu?

Nová digitální nomádská víza usnadní život a práci ve Španělsku

Elektromobily by mohly být udržitelnější. Pomůže změna výroby autobaterií

Inspirativní rozhovor

Amputací nohy život nekončí, říká plavkyně Věra Závorková

Amputací nohy život nekončí, říká plavkyně Věra Závorková

Ve 13 letech jí lékaři diagnostikovali nádor v koleni, následná léčba včetně chemoterapie ovšem nepomohla, a tak musela podstoupit amputaci. I přes to se Věrka nevzdává a vyhrává jednu medaili za druhou. Jejím snem je paralympiáda.

Pozitivní kniha

Inspirace z knihovny: Řízky nechte doma. Výlety s Gastromapou Lukáše Hejlíka si zaručeně vychutnáte

Inspirace z knihovny: Řízky nechte doma. Výlety s Gastromapou Lukáše Hejlíka si zaručeně vychutnáte

Už druhé prázdniny po sobě bude velká část Čechů trávit dovolenou v tuzemsku. Letos na jaře vyšla…