Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Živý stromek, který přežije Vánoce? I letos můžete zakoupit jedličky v květináči

2 minuty radosti
Zdroj fotografie: rezekvitek.cz

Ekologický živý vánoční stromek? I to je možné. Stačí si pořídit jedličku v květináči. Nejen, že ozdobí a provoní domácnost, čímž vytvoří pravou vánoční atmosféru. Zároveň jí však darujete život, později totiž udělá radost svým kamarádům v lese. Stromkem v květináči pomůžete nejen přírodě, ale i své karmě. A to se vyplatí.

Letos jsou v Praze v prodeji dva tisíce jedliček v květináči. Zdroj: Lesy hlavního města Prahy

Lesy hlavního města Prahy již tradičně připravily pro Pražany vánoční jedličky, které bude možné na jaře vysadit na zahradu nebo přímo do lesa. Stromky v ceně sto korun je možné zakoupit v ekocentru Prales, Zahradnictví Ďáblice, hájovně Čimice, hájovně Chuchle a hájovně Šárka.

Zdroj: rezekvitek.cz

Zhruba půlmetrové stromky pocházejí z lesní školky ve Staré Boleslavi. Při dodržení správného postupu (pomalá teplotní aklimatizace, zalévání a zajišťování vzdušné vlhkosti) by měly v pořádku zvládnout svůj náročný vánoční úkol ve vytopených pražských domech a bytech. Kupující obdrží podrobný návod, jak se o jedličku starat.

Jak na jedličku. Zdroj: Lesy hlavního města Prahy

Ten, kdo nedisponuje zahradou, kam by jedličku po zimě mohl zasadit, anebo ten, kdo chce stromku věnovat úplnou svobodu, ho může vzít v neděli 28. března do Kunratického lesa. Tam se budou vánoční jedličky pod dohledem pražských lesníků vysazovat. Jedličky se připojí ke svým předchůdkyním, které Pražané v lese vysadili letos a loni na jaře.

Vánočních stromečků v květináči se také dočkají Brňáci. Přehled prodejních míst je k dispozici zde. Stromeček v květináči je taktéž možné pořídit v zahradnictví, prodejnách Bauhaus, Hornbach, OBI nebo Ikea.

Související články

Zaručeně zlepší den

Naděje pro pacienty se závažným průběhem covidu. Vědci zjistili, které léky napomáhají zotavení

Zatočí s plevelem i cenou biozeleniny. V Opavě vznikl stroj, který slibuje revoluci v zemědělství

Dobrá zpráva pro ty, kteří prodělali koronavirus. Podle vědců získávají na několik měsíců imunitu

Jak motivovat děti k úklidu? Češi vymysleli hru, která domácí práce mění v zábavu

Inspirativní rozhovor

Po padesátce jsem začala žít nový život. Víru v sama sebe se snažím vštěpovat i svým klientkám, říká trenérka Dana Škorpilová

Po padesátce jsem začala žít nový život. Víru v sama sebe se snažím vštěpovat i svým klientkám, říká trenérka Dana Škorpilová

Přečtěte si rozhovor s Danou Škorpilovou, která po padesátce skončila kariéru manažerky a začala pomáhat ostatním jako osobní trenérka a výživová poradkyně.