Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Zajímá vás, co dělají krokodýli? Zooparky či botanické zahrady provádějí online

Zdroj fotografie: Pixabay

Kvůli epidemii koronaviru je většina zábavních parků a center pro veřejnost uzavřená. Patří sem i zoologické a botanické zahrady. Instituce však nalezly alternativní možnost, jak zábavu zájemcům zprostředkovat. Botanická zahrada v Teplicích, Zoo Praha či Zoopark Chomutov tak začaly provádět online.

V praxi to vypadá tak, že instituce na svých webových nebo facebookových stránkách zprostředkovávají lidem naučná i zábavná videa. Zoo Praha například spustila zcela nový, specializovaný YouTube kanál Krátce ze zoo. Formou vlogu tam zveřejňuje svá videa s komentáři ředitel tamní zoologické zahrady Miroslav Bobek a doplňuje je speciály, které na mobilní telefony natáčejí chovatelé. Zoo Praha také zprovoznila facebookový profil Pomáháme gorilám, kde pečovatelé zveřejňují každý den nová videa ze život opičích kamarádů.

Zoopark Chomutov se naopak zaměřil spíše na prohlubování znalostí dětí i dospělých. Připravil si pro ně kvízy a výukové příspěvky ze světa zvířat, které sdílí na svém Facebooku. Botanická zahrada v Teplicích na svém facebookovém profilu zase pravidelně zveřejňuje výuková videa a fotografie rostlin z celého světa. „Alespoň prostřednictvím Facebooku můžete sledovat začínající jaro v naší zahradě,“ napsali pracovníci. 

Související články

Zaručeně zlepší den

Vědci našli dvě galaxie ukryté na okraji času i prostoru

Unikátní objev. Vědci nalezli nejbližší černou díru Země

Češi chtějí zálohované PET lahve. Jejich zavedení podporuje 74 procent z nich

Jak brát digitální detox vážně: inspirujte se indickou vesnicí

Inspirativní rozhovor

Národní obrození si zaslouží u studentů více pozornosti, říká Karolína „Zoe“ Meixnerová o svém projektu Literární hysterie

Národní obrození si zaslouží u studentů více pozornosti, říká Karolína „Zoe“ Meixnerová o svém projektu Literární hysterie

Přečtěte si rozhovor s Karolínou Meixnerovou, autorkou knihy Průvodce literární hysterií 19. století a také vtipných videí o spisovatelích z téže doby. Proč se zaměřila na toto období? A jak vypadají její besedy? To vše se dozvíte.

Pozitivní kniha

Inspirace z knihovny: Ukliďte si v hlavě díky 10minutové meditaci

Inspirace z knihovny: Ukliďte si v hlavě díky 10minutové meditaci

Toužili jste někdy prostě vypnout svou mysl? Chvíli na nic nemyslet a zahnat všechny negativní…