Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Zajímá vás, co dělají krokodýli? Zooparky či botanické zahrady provádějí online

Zdroj fotografie: Pixabay

Kvůli epidemii koronaviru je většina zábavních parků a center pro veřejnost uzavřená. Patří sem i zoologické a botanické zahrady. Instituce však nalezly alternativní možnost, jak zábavu zájemcům zprostředkovat. Botanická zahrada v Teplicích, Zoo Praha či Zoopark Chomutov tak začaly provádět online.

V praxi to vypadá tak, že instituce na svých webových nebo facebookových stránkách zprostředkovávají lidem naučná i zábavná videa. Zoo Praha například spustila zcela nový, specializovaný YouTube kanál Krátce ze zoo. Formou vlogu tam zveřejňuje svá videa s komentáři ředitel tamní zoologické zahrady Miroslav Bobek a doplňuje je speciály, které na mobilní telefony natáčejí chovatelé. Zoo Praha také zprovoznila facebookový profil Pomáháme gorilám, kde pečovatelé zveřejňují každý den nová videa ze život opičích kamarádů.

Zoopark Chomutov se naopak zaměřil spíše na prohlubování znalostí dětí i dospělých. Připravil si pro ně kvízy a výukové příspěvky ze světa zvířat, které sdílí na svém Facebooku. Botanická zahrada v Teplicích na svém facebookovém profilu zase pravidelně zveřejňuje výuková videa a fotografie rostlin z celého světa. „Alespoň prostřednictvím Facebooku můžete sledovat začínající jaro v naší zahradě,“ napsali pracovníci. 

Související články

Příroda a ekologie

Zoo Praha nabízí školám vzdělávací materiály

Inspirace

V brněnské zoo se narodila dvojčata levharta cejlonského

Inspirace

Podpořte konkrétní projekt zoo s programem 4NATURE

Společnost

Jeden z nejvzácnějších plazů se vylíhl v pražské zoo

Zaručeně zlepší den

Keňská inženýrka vyrábí z plastového odpadu cihly pětkrát pevnější než beton

Tito opeřenci navštěvují česká krmítka nejčastěji. Známe výsledky ptačího sčítání

Zařízení z dílny českých vědců umožní dezinfikovat respirátory

Revoluce v létání. Nizozemci poprvé použili syntetické palivo, pomůže zachránit planetu