Z tréninku hudebního sluchu se stala senzace, která na sociálních sítích zaujala nejen umělecky založené fanoušky, ale i milovníky přírody. Uznávaný berlínský skladatel Alexander Liebermann se pustil do přepisování zvuků tučňáků, velryb a dalších živočichů do not. Ke každé zvířecí skladbě navíc přidává i porci zajímavostí.
Věděli jste například, že se frekvence vlčího vytí pohybuje mezi 274 až 908 hertzy a slouží jako vysílání informace o vlastnictví určitého území?
Písně slavíků se pak liší podle ročních období, ale i účelu, k němuž mají sloužit – nejhlasitější a nejkrásnější jsou na konci jara, kdy samci zpívají, aby přilákali partnerku.
K netradičním notovým přepisům pak patří například dvouhlasné troubení tučňáků, které je možné slyšet během jejich námluv. Samci tučňáků přitom patří k zodpovědným rodičům – starají se o zahřívání vajec, zatímco samice shání potravu.
Amputací nohy život nekončí, říká plavkyně Věra Závorková
Ve 13 letech jí lékaři diagnostikovali nádor v koleni, následná léčba včetně chemoterapie ovšem nepomohla, a tak musela podstoupit amputaci. I přes to se Věrka nevzdává a vyhrává jednu medaili za druhou. Jejím snem je paralympiáda.
Inspirace z knihovny: Sněhová sestřička na vás dýchne kouzelnou vánoční atmosférou
Ve vzduchu poletují sněhové vločky, přes okno je vidět rozsvícený stromeček a uvnitř to voní po…