Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Zachraňte kvalitní jídlo i planetu a zaplatíte jen půlku

Foto: Nesnězeno

Co kdybyste mohli za jídlo ušetřit 50 a více procent, a ještě tím pomáhat životnímu prostředí? S mobilní aplikací Nesnězeno je to snadné.

Pomůžete podniku, sobě i přírodě

Legislativa nutí podniky, aby neprodané jídlo z každého dne zlikvidovaly. Co nesní zákazníci, musí do koše. A to bez ohledu na to, že je pokrm naprosto v pořádku. Takové zbytečné plýtvání se tvůrcům aplikace nelíbilo, a proto vymysleli řešení.

Neprodaná meníčka z restaurací, vynikající zákusky z kaváren nebo i dobroty z velkých řetězců jako Starbucks, Subway a dalších můžete přes aplikaci koupit s výraznou slevou. Restaurace nevyhodí oknem jídlo ani peníze, vy ušetříte polovinu ceny a snížíte zatěžování přírody likvidací nezávadného jídla. 

O záchranu jídel je obrovský zájem. Není se čemu divit – včera byl v aplikaci například řízek s bramborovým salátem za 59 korun, poctivá svíčková za 70 a stovky dalších pokrmů za lákavé ceny. „Po dobrém jídle se vždy zapráší, takže kdo má zapnuté notifikace pro své oblíbené podniky, má výhodu,” pousmívá se Jakub Henni, spoluzakladatel projektu. 

Cílem tvůrců je zachránit touto cestou alespoň 1 milion porcí před vyhozením. A daří se jim to. Na kontě mají už přes 130 tisíc zachráněných jídel, a lidé tak v součtu ušetřili už více než 5 milionů korun. O dopadu na životní prostředí ani nemluvě.

Aplikace Nesnězeno zachraňuje kvalitní jídlo a šetří peníze zodpovědných strávníků. Foto: Nesnězeno

Minimálně za půlku a bez výjimek

„Naším primárním cílem je, aby se přestalo vyhazovat kvalitní jídlo. Po dvou letech provozu jsme zjistili, že nejvíce jídla zachráníme právě se slevou 50 procent nebo vyšší. Proto jsme se nově rozhodli tuto hranici nastavit napříč celou aplikací. Nenajdete tedy u nás jídlo, které je „v akci“, ale opravdu jen jídlo, které by podnik už běžnou cestou neprodal a vyplatí se mu udat ho u nás za půlku, aby se mu vrátily náklady. Pro naše záchranáře, jak uživatelům rádi říkáme, je to díky vysoké slevě také mnohem zajímavější. A ve finále takto zachráníme ještě násobně více jídel než doposud,“ vysvětluje Jakub.

I velké řetězce se snaží neplýtvat

Boj proti plýtvání potravin je stále větší téma i pro velké řetězce a fastfoody. K aplikaci se postupně přidalo 28 poboček Starbucks v Praze, Brně, Ostravě a Olomouci, které denně nabízejí slané a sladké dobroty v průměru se slevou 70 procent. Spolupráci si chválí všechny tři strany – Starbucks, Nesnězeno i uživatelé aplikace, kteří za jeden rok této spolupráce zachránili téměř 3 300 jejich pokrmů. 

Stáhněte si aplikaci Nesnězeno a podívejte se, ze kterých podniků ve vašem okolí můžete zachránit jídlo i vy. Pomůžete tak zabránit plýtvání, a navíc ušetříte.

Související články

Zaručeně zlepší den

Promluvila jsem o něčem, o čem mnoho žen mlčí, říká autorka podcastu Sádlo Ridina Ahmedová

Přemíra plastů nám už nebude ležet v žaludku. Nový způsob, jak se jich zbavit, vás překvapí

VIDEO: Voda dělá radost nejen dětem. Slůně dovádějící ve sprše vám zpříjemní víkend

Češka získala ocenění od britského premiéra. Na stoleté plachetnici sbírá plasty z oceánu

Inspirativní rozhovor

Promluvila jsem o něčem, o čem mnoho žen mlčí, říká autorka podcastu Sádlo Ridina Ahmedová

Promluvila jsem o něčem, o čem mnoho žen mlčí, říká autorka podcastu Sádlo Ridina Ahmedová

Přečtěte si rozhovor s umělkyní, která se nebojí mluvit o přijetí vlastního těla.

Pozitivní kniha

Inspirace z knihovny: Nikdy není pozdě změnit svůj život. Stačí jen Jíst, meditovat, milovat

Inspirace z knihovny: Nikdy není pozdě změnit svůj život. Stačí jen Jíst, meditovat, milovat

Co s životem, když se zbortí všechny naše dosavadní jistoty? Utápět se v sebelítosti,…