Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Záchranná stanice v Praze pomohla loni pěti tisícům zvířat. Tohle jsou ty nejroztomilejší z nich

První ježčí mládě přijaté v roce 2020 bylo zároveň tím vůbec nejmenším ježčátkem, o jaké v uplynulém roce organizace pečovala. Zdroj fotografie: LHMP

Celkem organizace v roce 2020 přijala 5186 živočichů 143 různých druhů. Zhruba polovina z nich byla mláďata. Oproti předchozím rokům vzrostl především počet malých veverek.

Veverčí sedmerčata z Ořechovky. Zdroj fotografie: LHMP

Nejčastěji se k nám dostávali živočichové, kteří utrpěli nějaké zranění – obvykle při střetech s vozidly, při pokousání jiným živočichem nebo při nárazech do překážek, jako jsou například skleněné plochy nebo trolejové vedení,“ uvedla Záchranná stanice na svém webu.

Krmení malých veverek. Zdroj fotografie: LHMP

Zachránit život se podařilo třeba i sedmerčatům veverek z pražské Ořechovky. Pro drobečky z pokáceného stromu pečovatelé vyjížděli na konci července. „Ve spadlém hnízdě se nacházela malinká, ještě neosrstěná a slepá mláďata, stará maximálně dvanáct dnů,“ popsala organizace na svém webu.

Slepík, jedno z trvale handicapovaných zvířat, které našlo své adoptivní rodiče. Zdroj fotografie: LHMP

Pokusili jsme se je vrátit matce, bohužel neúspěšně. Lokalita byla příliš rušná a matka se pravděpodobně bála k mláďatům přiblížit. A tak ji musely nahradit naše ošetřovatelky – veverky v prvních týdnech každé dvě hodiny krmily, k mláďatům vstávaly i v noci.“ Příběh má šťastný konec. Vynaložené úsilí se vyplatilo a všechna veverčátka se podařilo odchovat.

Vypouštění skupinky dorostlých ježků v Praze-Lysolajích. Zdroj fotografie: LHMP

Související články

Zaručeně zlepší den

Tito opeřenci navštěvují česká krmítka nejčastěji. Známe výsledky ptačího sčítání

Zařízení z dílny českých vědců umožní dezinfikovat respirátory

Revoluce v létání. Nizozemci poprvé použili syntetické palivo, pomůže zachránit planetu

První domácí vodíková baterie zásobí domácnost obnovitelnou energií. Zvládne až dva dny bez proudu