Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Záchranná stanice hl. m. Prahy se rozšiřuje, aby pojala více zraněných živočichů

2 minuty radosti
Ilustrační foto: Pixabay

Počet zraněných nebo handicapovaných živočichů přijatých pražskou záchrannou stanicí každý rok roste. Za loňský rok například přijala 5 275 zvířat 139 různých druhů. Její kapacita však již nedostačuje a magistrát hledá firmu, která na místě stávající stanice postaví novou.

Záchranná stanice hl. m. Prahy pro volně žijící živočichy patří pod příspěvkovou organizaci Lesy hlavního města. Ta na rozšíření stávající stanice vypsala tendr, zájemci se mohli přihlásit do 27. ledna 2022. Projekt rozšíření vypracovala firma L2o-architects. Díky němu budou moci přijmout až 10 000 zvířat ročně. Vyléčená zvířata se navrací do volné přírody, případně jsou umisťovány do zoo koutků po celé Praze.

Výstavba nové budovy by měla začít letos a hotovo pak bude v roce 2023. Vytvoří se nové veterinární ordinace, specializovaná rehabilitační zařízení, léčebné oddělení pro labutě a vodní ptáky a odchovna veverek. Přibýt by měla také přednášková místnost, kde se budou pořádat edukativní programy pro veřejnost.

Zdroj: Ekolist.cz

Související články

Zaručeně zlepší den

Hasiči budou používat rozšířenou realitu. Usnadní jim zásahy

Máte strach ze smrti? Vědci odhalili, jak mu čelit s větším klidem

Vyšetření, které zachraňuje tisíce životů. Rakovinu tlustého střeva lze včas zachytit a vyléčit

Putovní výstava fotografií na podporu lidí trpících ztrátou vlasů se přesouvá do Prahy

Inspirativní rozhovor

Národní obrození si zaslouží u studentů více pozornosti, říká Karolína „Zoe“ Meixnerová o svém projektu Literární hysterie

Národní obrození si zaslouží u studentů více pozornosti, říká Karolína „Zoe“ Meixnerová o svém projektu Literární hysterie

Přečtěte si rozhovor s Karolínou Meixnerovou, autorkou knihy Průvodce literární hysterií 19. století a také vtipných videí o spisovatelích z téže doby. Proč se zaměřila na toto období? A jak vypadají její besedy? To vše se dozvíte.

Pozitivní kniha

Inspirace z knihovny: Africký příběh holky z Trutnova

Inspirace z knihovny: Africký příběh holky z Trutnova

Pro Hanu Hindrákovou je Afrika osudná. Řadu let zde působila jako dobrovolník a v africkém…