Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Zábřeh motivuje občany ke zvelebování města díky soutěži

Zdroj fotografie: zabreh.cz/pexels

Originální způsob jak zkrášlit své město našli v Zábřehu. Spustili tam veřejnou soutěž, díky které se do zvelebování svého okolí zapojují sami občané. A s nadšením.

Soutěž se zaměřuje na květinovou výzdobu, hledá proto nejkrásnější předzahrádky, balkony a rozkvetlá okna. Chce tím ocenit péči občanů o rostliny, a zároveň je v jejich snaze podpořit. „Květinovou úpravou svých nemovitostí se občané podílejí na atraktivním vzhledu našeho města, cílem motivační soutěže je mimo jiné zdůraznit, že jsou tyto aktivity pro veřejnost přínosné. Chceme, aby Zábřeh rozkvetl,“ vysvětluje starosta František John.

Město nicméně nenechává zkrášlování veřejného prostoru pouze na občanech. Oživují ho květinové záhonky, truhlíky, na jaře proběhla na mnoha místech výsadba a revitalizace stromů. Soutěž se ve městě koná podruhé, první ročník zaujal dvacítku soutěžících. Letos se zájemci mohou zapojit do konce srpna.

Související články

Inspirace

Muž vysazuje stromy takřka denně už po dobu 37 let

Inspirace

Brno ještě více zezelená

Společnost

Rýchorský prales se otevře turistům

Inspirace

Slepý muž společně s mužem bez rukou vysázeli 10 000 stromů

Zaručeně zlepší den

Naděje pro pacienty se závažným průběhem covidu. Vědci zjistili, které léky napomáhají zotavení

Zatočí s plevelem i cenou biozeleniny. V Opavě vznikl stroj, který slibuje revoluci v zemědělství

Dobrá zpráva pro ty, kteří prodělali koronavirus. Podle vědců získávají na několik měsíců imunitu

Jak motivovat děti k úklidu? Češi vymysleli hru, která domácí práce mění v zábavu

Inspirativní rozhovor

Po padesátce jsem začala žít nový život. Víru v sama sebe se snažím vštěpovat i svým klientkám, říká trenérka Dana Škorpilová

Po padesátce jsem začala žít nový život. Víru v sama sebe se snažím vštěpovat i svým klientkám, říká trenérka Dana Škorpilová

Přečtěte si rozhovor s Danou Škorpilovou, která po padesátce skončila kariéru manažerky a začala pomáhat ostatním jako osobní trenérka a výživová poradkyně.