Nechráněný sex znamená nejen vystavení se riziku, že partnerka otěhotní, ale v případě sundání kondomu hrozí i riziko nakažení se pohlavní chorobou nebo psychologické dopady jako úzkost nebo posttraumatická stresová porucha. Ta může mít fatální důsledky. V zahraničí proto tajné sundání kondomu přísně trestají. Nově se chce ke státům, které nezodpovědné sexuální chování nezlehčují, připojit i Austrálie, uvedl server Aktuálně.
Situace, kdy partneři souhlasí, že budou mít sex s kondomem, ale jeden z nich dohodu poruší a během styku si ochranu tajně sundá, se nazývá stealthing. Podle některých států lze toto chování označit za sexuální útok. Tasmánie, Nový Jižní Wales, Kalifornie, Velká Británie, Německo a Victoria proto přijaly legislativu, která tento čin ošetří. Australský stát Jižní Austrálie se nyní rozhodl zařadit mezi ně a momentálně schvaluje zákon, který by měl kriminalizovat sundání kondomu během sexu bez vědomí partnerky či partnera. Podle novely je nekonsenzuální sundání kondomu během soulože trestným činem, za nějž může soud uložit až doživotní trest.
Podle statistik se nejedná o výjimečnou praktiku. Podle Americké národní knihovny medicíny má zkušenost s nevědomým sundáním kondomu asi 12 procent žen ve věku 21 až 30 let. Jiný průzkum zase uvádí, že tuto praktiku zažila každá třetí žena a každý pátý muž. Od změny zákona si zákonodárci slibují, že se těmito typy sexuálního útoku budou policie i soudy důsledně zabývat a viníci už neujdou spravedlivému trestu.
Autorský článek Gabriely Brázdové s použitím informací z Aktuálně a Novinky
Digitální odpadové tržiště pomohlo prodat střešní krytinu, celý most nebo 50 tun pomerančových slupek. Pokud tento projekt ještě neznáte, přečtěte si o něm rozhovor přímo se zakladatelem.
Inspirace z knihovny: Ukliďte si v hlavě díky 10minutové meditaci
Toužili jste někdy prostě vypnout svou mysl? Chvíli na nic nemyslet a zahnat všechny negativní…