Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Za tajné sundání kondomu doživotí. Které státy aplikují tvrdé tresty?

2 minuty radosti
Ilustrační foto: Pexels

Nechráněný sex znamená nejen vystavení se riziku, že partnerka otěhotní, ale v případě sundání kondomu hrozí i riziko nakažení se pohlavní chorobou nebo psychologické dopady jako úzkost nebo posttraumatická stresová porucha. Ta může mít fatální důsledky. V zahraničí proto tajné sundání kondomu přísně trestají. Nově se chce ke státům, které nezodpovědné sexuální chování nezlehčují, připojit i Austrálie, uvedl server Aktuálně.

Situace, kdy partneři souhlasí, že budou mít sex s kondomem, ale jeden z nich dohodu poruší a během styku si ochranu tajně sundá, se nazývá stealthing. Podle některých států lze toto chování označit za sexuální útok. Tasmánie, Nový Jižní Wales, Kalifornie, Velká Británie, Německo a Victoria proto přijaly legislativu, která tento čin ošetří. Australský stát Jižní Austrálie se nyní rozhodl zařadit mezi ně a momentálně schvaluje zákon, který by měl kriminalizovat sundání kondomu během sexu bez vědomí partnerky či partnera. Podle novely je nekonsenzuální sundání kondomu během soulože trestným činem, za nějž může soud uložit až doživotní trest.

Podle statistik se nejedná o výjimečnou praktiku. Podle Americké národní knihovny medicíny má zkušenost s nevědomým sundáním kondomu asi 12 procent žen ve věku 21 až 30 let. Jiný průzkum zase uvádí, že tuto praktiku zažila každá třetí žena a každý pátý muž. Od změny zákona si zákonodárci slibují, že se těmito typy sexuálního útoku budou policie i soudy důsledně zabývat a viníci už neujdou spravedlivému trestu.

Autorský článek Gabriely Brázdové s použitím informací z Aktuálně a Novinky

Související články

Zaručeně zlepší den

Ve Francii chodí místo čerta s Mikulášem řezník. Poznejte tradice v zahraničí

Nejunikátnější pohled na Český Krumlov je z Křížové hory, říká Laskavec Dalibor Uhlíř

Vědci našli dvě galaxie ukryté na okraji času i prostoru

Česko dbá na prevenci. Tento týden se můžete zdarma otestovat na vážné nemoci

Inspirativní rozhovor

Národní obrození si zaslouží u studentů více pozornosti, říká Karolína „Zoe“ Meixnerová o svém projektu Literární hysterie

Národní obrození si zaslouží u studentů více pozornosti, říká Karolína „Zoe“ Meixnerová o svém projektu Literární hysterie

Přečtěte si rozhovor s Karolínou Meixnerovou, autorkou knihy Průvodce literární hysterií 19. století a také vtipných videí o spisovatelích z téže doby. Proč se zaměřila na toto období? A jak vypadají její besedy? To vše se dozvíte.

Pozitivní kniha

Inspirace z knihovny: Nechte se vést svým srdcem. Jitka Juliet Navratilová poradí, jak na to

Inspirace z knihovny: Nechte se vést svým srdcem. Jitka Juliet Navratilová poradí, jak na to

Lákala vás někdy představa, že si prostě sbalíte batoh a vyrazíte na druhý konec světa? Autorka…