Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Za odložení mobilu dostanou zákazníci restaurací zmrzlinu zdarma

Ilustrační fotografie. Zdroj: Dollar Photo Club

Mobilní telefony by se s trochou nadsázky daly v současnosti označit za nejlepší přítele člověka. Nedáváme je prakticky z ruky a jsme skrze ně téměř nonstop napojeni na náš virtuální život. O to víc si zaslouží ocenit ti, kteří dokážou bez telefonu nějakou chvíli vydržet. Třeba zmrzlinou.

Mobilní telefon vypnout, odložit do speciálního boxu a vyzvednout až po jídle. Takový postup může zákazníkům amerických restaurací přinést zmrzlinu zdarma. Vybrané pobočky ze sítě restaurací Chick-fil-A tuto možnost zavedly letos v lednu. „Chceme, aby naše restaurace ukazovaly smysl pro komunitu, rodina a přátelé se zde mohli sejít a kvalitně zde strávit společný čas,“ vysvětluje provozovatel dvou restaurací Brad Williams, který je zároveň autorem nápadu.

Williams si také uvědomuje, že právě moderní vymoženosti mohou onen rodinný čas leckdy narušit. „Jak víme, technologie požadují čím dál více našeho času a mohou být velkým rozptýlením, a to i při jídle. To mě přimělo přemýšlet, jak by se toto rozptýlení dalo snížit,“ dodává.

Ze dvou Williamsových podniků se nápad rychle rozšířil a aktuálně funguje ve více než stovce restaurací v Americe. Výzva je u zákazníků oblíbená a s vidinou zmrzliny zdarma tak rodiny telefon po dobu jídla ochotně odkládají stranou.

Související články

Inspirace

Ve dvou pražských restauracích vaří pro seniory zdarma

Z domova

Litomyšlská restaurace dává šanci neslyšícím

Pražská restaurace nabízí možnost koupit oběd lidem bez domova

Inspirace

Indická restaurace vymyslela, jak zdarma krmit bezdomovce

Zaručeně zlepší den

Naděje pro pacienty se závažným průběhem covidu. Vědci zjistili, které léky napomáhají zotavení

Zatočí s plevelem i cenou biozeleniny. V Opavě vznikl stroj, který slibuje revoluci v zemědělství

Dobrá zpráva pro ty, kteří prodělali koronavirus. Podle vědců získávají na několik měsíců imunitu

Svět už nikdy nebude stejný. Čeští vědci objevili nová vesmírná tělesa

Inspirativní rozhovor

Po padesátce jsem začala žít nový život. Víru v sama sebe se snažím vštěpovat i svým klientkám, říká trenérka Dana Škorpilová

Po padesátce jsem začala žít nový život. Víru v sama sebe se snažím vštěpovat i svým klientkám, říká trenérka Dana Škorpilová

Přečtěte si rozhovor s Danou Škorpilovou, která po padesátce skončila kariéru manažerky a začala pomáhat ostatním jako osobní trenérka a výživová poradkyně.