Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Z větví krmivo pro zvířata, z kmene lavičky. Pražský vánoční strom dělá radost i po svátcích

Foto: se svolením Magistrátu hlavního města Prahy

Během Vánoc se hrdě tyčí na náměstí a dokresluje sváteční atmosféru. Jaký je ale další osud stromu poté, co zimní svátky skončí a uklidí se poslední ozdoby? Pražští zastupitelé vymysleli řešení, které přineslo radost lidem i zvířatům.

Více než sedmnáct metrů vysoký smrk, který o Vánocích zdobil Staroměstské náměstí v Praze, našel další uplatnění. Zatímco větve dostala zvířata v pražské zoo, z kmene vyrobili studenti truhlařiny a zahradnictví dvě zahradní lavičky a čtyři záhony. „Těší mě, že byl strom takto ekologicky využit a neskončil na skládce nebo ve spalovně. Byla by to velká škoda,“ řekl pražský zastupitel Vít Šimral.

Vyvýšené záhony budou dělat radost v domově pro seniory. Foto: se svolením Magistrátu hlavního města Prahy

Lavičky a záhony se Střední odborná škola Jarov rozhodla darovat domovu pro seniory v Malešicích.Tato skvělá myšlenka na využití dřeva z vánočního stromu je důkazem, že smysluplná spolupráce mezi střední školou a domovem pro seniory může fungovat. Pro žáky naší školy je důležité, když vidí, že v rámci výuky vyrábějí opravdu užitečné věci, které mají své uplatnění,” dodal ředitel školy Miloslav Janeček.

Související články

Zaručeně zlepší den

Vyzkoušejte chlorellu – zelenou superpotravinu, která přijde vhod nejen vegetariánům

Turecko se nyní jmenuje Türkiye: Jaké další země prošly změnou názvu?

Česko má zápis v Guinnessově knize rekordů. Čím ve světě vynikáme?

Mládě největšího tura na světě odchovali poprvé v Česku. Jak vypadá?

Inspirativní rozhovor

Kryštof Bartoš ze seriálu Devadesátky: Jsem trochu mimoň. V lese se zastavím a klidně třeba 20 minut sleduju pavoučka, jak splétá sítě

Kryštof Bartoš ze seriálu Devadesátky: Jsem trochu mimoň. V lese se zastavím a klidně třeba 20 minut sleduju pavoučka, jak splétá sítě

Přečtěte si rozhovor s hercem Kryštofem Bartošem, kterého můžete znát třeba ze seriálu Devadesátky. Jak se jeho život změnil díky úspěšnému seriálu? A u jakých aktivit si nejlépe odpočine?

Pozitivní kniha

Inspirace z knihovny: Oceňovaná Boží hora zprostředkovává atmosféru chudinské Neapole

Inspirace z knihovny: Oceňovaná Boží hora zprostředkovává atmosféru chudinské Neapole

Snad každý si vybaví hladovost mládí, která je v pubertě doslova spalující. I pouhý vzduch chutná…