Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Z pražského vánočního stromku se vyrobí nábytek pro domov seniorů

Vánoční strom už Staroměstské náměstí nezdobí, vniveč ale nepřijde. Autor fotografie: Tomáš Benda

Tři králové symbolicky odnášejí vánoční stromky z většiny českých domácností. Minulostí už je i vzrostlý smrk, v uplynulých týdnech zdobící pražské Staroměstské náměstí. Radost ale bude dělat i nadále – do budoucna poslouží jako nábytek v malešickém domově seniorů.

„V Praze rádi dodržujeme tradice, ale zároveň klademe důraz na péči o zeleň, ekologii a udržitelnost. Oceňuji proto, že stromek, který v období Vánoc podobně jako v minulých letech zdobil Staroměstské náměstí, neskončí na skládce nebo ve spalovně, ale bude využit do poslední třísky. Podobně chceme postupovat i v dalších letech – vánoční strom rádi využijeme k podobným prospěšným účelům jako letos,” uvedl primátor hlavního města Zdeněk Hřib.

Tentokrát si strom vezmou do parády studenti Střední odborné školy Jarov. Ti ho zdarma rozřežou na prkna a ta poté vysuší. Žáci oboru truhlář z něj následně vyrobí nábytek, který poputuje do Domova seniorů v Malešicích. Podle ředitele školy může jít o noční stolky, zahradní lavičky nebo atypické skříně.

Související články

Zaručeně zlepší den

Z mimiky obličeje vědci zjistí, zda trpíte Parkinsonem

Jak podpořit mikrobiom bez probiotik? Pomohou rajčata

Pohled z Pákistánu: Jsou městské lesy odpovědí na přehřívání měst?

Jak se připravit na Mikuláše, abyste si ho užili i vy?

Inspirativní rozhovor

Národní obrození si zaslouží u studentů více pozornosti, říká Karolína „Zoe“ Meixnerová o svém projektu Literární hysterie

Národní obrození si zaslouží u studentů více pozornosti, říká Karolína „Zoe“ Meixnerová o svém projektu Literární hysterie

Přečtěte si rozhovor s Karolínou Meixnerovou, autorkou knihy Průvodce literární hysterií 19. století a také vtipných videí o spisovatelích z téže doby. Proč se zaměřila na toto období? A jak vypadají její besedy? To vše se dozvíte.

Pozitivní kniha

Inspirace z knihovny: Jóga pro holky ze Západu je barevným průvodcem na cestě k ženskému zdraví

Inspirace z knihovny: Jóga pro holky ze Západu je barevným průvodcem na cestě k ženskému zdraví

Jak se mít ráda? Jak o sebe prostřednictvím jógy pečovat? A jak sladit svou praxi s ženským cyklem?…