Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Vzniká aplikace, která má za cíl zmírnit trápení po rozchodu

Ilustrační fotografie. Zdroj: Dollar Photo Club

Rozchody už nejsou, co bývaly. V době, kdy hrají sociální sítě v našich životech důležitou roli, se tento fakt promítá i do mezilidských vztahů. Navíc často negativně. Zlepšit by to mohla nová aplikace na Facebooku. Fungovat bude tak, že umožní uživateli skrýt příspěvky odkazující k bývalému partnerovi. Ten se samozřejmě o takové změně nedozví.

Facebook v současnosti rozchody svým uživatelům rozhodně neulehčuje. Naopak, každý den generuje vzpomínky, které mohou být v takové situaci mnohdy bolestivé. V budoucnu to ale bude možná přesně naopak. Vývojáři Facebooku totiž přišli s nápadem aplikace, která by měla trápení naopak snížit.

Uživateli se tato možnost nabídne hned, jakmile si změní status na „nezadaný“. Aplikace poté omezí počet zobrazovaných příspěvků, které vaše bývalá láska bude sdílet. Platit to bude i obráceně. Limitována bude taky možnost prohlédnout si společné příspěvky.

Aplikaci nejprve otestují američtí uživatelé. Podle jejich ohlasů se společnost rozhodne, zda spustí tuto službu i v dalších zemích.

Zdroj: theverge.com

Související články

Zaručeně zlepší den

Naděje pro pacienty se závažným průběhem covidu. Vědci zjistili, které léky napomáhají zotavení

Zatočí s plevelem i cenou biozeleniny. V Opavě vznikl stroj, který slibuje revoluci v zemědělství

Dobrá zpráva pro ty, kteří prodělali koronavirus. Podle vědců získávají na několik měsíců imunitu

Jak motivovat děti k úklidu? Češi vymysleli hru, která domácí práce mění v zábavu

Inspirativní rozhovor

Po padesátce jsem začala žít nový život. Víru v sama sebe se snažím vštěpovat i svým klientkám, říká trenérka Dana Škorpilová

Po padesátce jsem začala žít nový život. Víru v sama sebe se snažím vštěpovat i svým klientkám, říká trenérka Dana Škorpilová

Přečtěte si rozhovor s Danou Škorpilovou, která po padesátce skončila kariéru manažerky a začala pomáhat ostatním jako osobní trenérka a výživová poradkyně.