Výtěžek z Kabelkového veletrhu poputuje na charitativní účely

Zdroj fotografií: Naděje Zlín, FB Naděje Zlín

Milovníci kabelek mohou darem a nákupem kabelek přispět na charitativní účely. Nezisková organizace Naděje Zlín vyhlásila projekt Kabelkový veletrh, ve kterém sbírá nepotřebné kabelky a následně je prodává dobrodincům. Ti nákupem přispějí na postavení pergoly pro obyvatele Domu pokojného stáří.

Nezisková organizace Naděje Zlín vypustila do světa projekt, kterým chce získat finance pro zvelebení okolí Domu pokojného stáří. Jeho obyvatelé by tím získali možnost trávit hezké dny na zahradě na příjemném místě v pergole, kde je chládek a soukromí. I ležící klienti by tak mohli pobývat na čerstvém vzduchu a měli stejné možnosti jako ti, kteří mají více síly a jsou samostatnější. Výtěžek z loňského Kabelkového veletrhu již posloužil k návrhu, výkopovým a terénním práci a stavbě zpevněné plochy pro pergolu.

„Nejsem žena, co potřebuje arzenál bot či kabelek. Přesto jako každá žena potřebuji přenosný úkryt pro svá tajemství. Nosím ráda batůžky nebo kabelky. A mám ráda změnu. Doma proberu poklady a nějaký pěkný kousek obětuji, aby dělal radost někomu jinému. Mám jarní náladu, tak bych si vybrala něco pěkně barevného. Navíc je to pro dobrou věc, což mi vždy udělá radost,” okomentovala událost účetní Jana Vítková.

Dobrodinci mohou přinést nepotřebné, ale stále ještě hezké kabelky na sběrná místa. Mezi ty patří například Naděje Zlín, Kožená Galanterie Luka, Zlínský deník či Městská knihovna Slušovice. Internetová dražba kabelek probíhá až do pátku 13. dubna na Facebookové události Kabelkového veletrhu 2018. Předání a platba kabelek se uskuteční v Městském divadle Zlín 16. dubna od 15 do 18 hodin.

Autor článku