Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Výtěžek z Kabelkového veletrhu poputuje na charitativní účely

2 minuty radosti
Zdroj fotografií: Naděje Zlín, FB Naděje Zlín

Milovníci kabelek mohou darem a nákupem kabelek přispět na charitativní účely. Nezisková organizace Naděje Zlín vyhlásila projekt Kabelkový veletrh, ve kterém sbírá nepotřebné kabelky a následně je prodává dobrodincům. Ti nákupem přispějí na postavení pergoly pro obyvatele Domu pokojného stáří.

Nezisková organizace Naděje Zlín vypustila do světa projekt, kterým chce získat finance pro zvelebení okolí Domu pokojného stáří. Jeho obyvatelé by tím získali možnost trávit hezké dny na zahradě na příjemném místě v pergole, kde je chládek a soukromí. I ležící klienti by tak mohli pobývat na čerstvém vzduchu a měli stejné možnosti jako ti, kteří mají více síly a jsou samostatnější. Výtěžek z loňského Kabelkového veletrhu již posloužil k návrhu, výkopovým a terénním práci a stavbě zpevněné plochy pro pergolu.

„Nejsem žena, co potřebuje arzenál bot či kabelek. Přesto jako každá žena potřebuji přenosný úkryt pro svá tajemství. Nosím ráda batůžky nebo kabelky. A mám ráda změnu. Doma proberu poklady a nějaký pěkný kousek obětuji, aby dělal radost někomu jinému. Mám jarní náladu, tak bych si vybrala něco pěkně barevného. Navíc je to pro dobrou věc, což mi vždy udělá radost,“ okomentovala událost účetní Jana Vítková.

Dobrodinci mohou přinést nepotřebné, ale stále ještě hezké kabelky na sběrná místa. Mezi ty patří například Naděje Zlín, Kožená Galanterie Luka, Zlínský deník či Městská knihovna Slušovice. Internetová dražba kabelek probíhá až do pátku 13. dubna na Facebookové události Kabelkového veletrhu 2018. Předání a platba kabelek se uskuteční v Městském divadle Zlín 16. dubna od 15 do 18 hodin.

Související články

Zaručeně zlepší den

Podmořský svět ukrývá nepoznané krásy, třeba opeřenou hvězdici – lilijici

Krásná podívaná na polární září v Česku i z vesmíru

Papoušek svými dovednostmi konkuruje šimpanzům. Na potravu si bral více nástrojů

Belgický přístav s vysokou uhlíkovou stopou si klade za cíl stát se nejudržitelnějším na světě

Inspirativní rozhovor

Amputací nohy život nekončí, říká plavkyně Věra Závorková

Amputací nohy život nekončí, říká plavkyně Věra Závorková

Ve 13 letech jí lékaři diagnostikovali nádor v koleni, následná léčba včetně chemoterapie ovšem nepomohla, a tak musela podstoupit amputaci. I přes to se Věrka nevzdává a vyhrává jednu medaili za druhou. Jejím snem je paralympiáda.

Pozitivní kniha

Inspirace z knihovny: Veršovaný herbář plný legrace. Květolelo vypráví příběhy z folklóru českých bylin

Inspirace z knihovny: Veršovaný herbář plný legrace. Květolelo vypráví příběhy z folklóru českých bylin

Je červen – období, kdy většinu volného času trávíme v parcích, v lese, u vody nebo na procházkách…