Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Výtěžek z Kabelkového veletrhu poputuje na charitativní účely

2 minuty radosti
Zdroj fotografií: Naděje Zlín, FB Naděje Zlín

Milovníci kabelek mohou darem a nákupem kabelek přispět na charitativní účely. Nezisková organizace Naděje Zlín vyhlásila projekt Kabelkový veletrh, ve kterém sbírá nepotřebné kabelky a následně je prodává dobrodincům. Ti nákupem přispějí na postavení pergoly pro obyvatele Domu pokojného stáří.

Nezisková organizace Naděje Zlín vypustila do světa projekt, kterým chce získat finance pro zvelebení okolí Domu pokojného stáří. Jeho obyvatelé by tím získali možnost trávit hezké dny na zahradě na příjemném místě v pergole, kde je chládek a soukromí. I ležící klienti by tak mohli pobývat na čerstvém vzduchu a měli stejné možnosti jako ti, kteří mají více síly a jsou samostatnější. Výtěžek z loňského Kabelkového veletrhu již posloužil k návrhu, výkopovým a terénním práci a stavbě zpevněné plochy pro pergolu.

„Nejsem žena, co potřebuje arzenál bot či kabelek. Přesto jako každá žena potřebuji přenosný úkryt pro svá tajemství. Nosím ráda batůžky nebo kabelky. A mám ráda změnu. Doma proberu poklady a nějaký pěkný kousek obětuji, aby dělal radost někomu jinému. Mám jarní náladu, tak bych si vybrala něco pěkně barevného. Navíc je to pro dobrou věc, což mi vždy udělá radost,“ okomentovala událost účetní Jana Vítková.

Dobrodinci mohou přinést nepotřebné, ale stále ještě hezké kabelky na sběrná místa. Mezi ty patří například Naděje Zlín, Kožená Galanterie Luka, Zlínský deník či Městská knihovna Slušovice. Internetová dražba kabelek probíhá až do pátku 13. dubna na Facebookové události Kabelkového veletrhu 2018. Předání a platba kabelek se uskuteční v Městském divadle Zlín 16. dubna od 15 do 18 hodin.

Související články

Inspirace

Británie zavádí ministerstvo pro osamělé lidi

Byznys

Obliba digitálního dárcovství v Česku nadále roste

Inspirace

V Americe začal fungovat charitativní prodejní automat

Inspirace

Ve zlínském útulku je možné virtuálně adoptovat psíka

Zaručeně zlepší den

Naděje pro pacienty se závažným průběhem covidu. Vědci zjistili, které léky napomáhají zotavení

Dobrá zpráva pro ty, kteří prodělali koronavirus. Podle vědců získávají na několik měsíců imunitu

Konec exekucí v Česku? Nový web pomáhá najít cestu z dluhové pasti

Jak motivovat děti k úklidu? Češi vymysleli hru, která domácí práce mění v zábavu

Inspirativní rozhovor

Po padesátce jsem začala žít nový život. Víru v sama sebe se snažím vštěpovat i svým klientkám, říká trenérka Dana Škorpilová

Po padesátce jsem začala žít nový život. Víru v sama sebe se snažím vštěpovat i svým klientkám, říká trenérka Dana Škorpilová

Přečtěte si rozhovor s Danou Škorpilovou, která po padesátce skončila kariéru manažerky a začala pomáhat ostatním jako osobní trenérka a výživová poradkyně.