Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Výhra pro celou planetu. Zelená aplikace JouleBug motivuje ke každodennímu hrdinství

1 minuta radosti
Zdroj fotografií: JouleBug

Pomyslné bobříky, které mnozí z nás sbírali jako děti, nyní nahradil hon za lajky na sociálních sítích. Tvůrcům aplikace JouleBug se však tohoto trendu podařilo využít ve prospěch planety. 

Přirozená soutěživost je stará jako lidstvo samo. Proč se tedy nepředhánět v něčem, co nám všem prospěje? Aplikace JouleBug hravou formou podporuje udržitelné chování – uživatele motivuje k drobným změnám i každodenním hrdinstvím, které ocení zejména životní prostředí.

Uživatelé sbírají body za ekologicky uvědomělé aktivity, jako je jízda na kole místo autem, třídění odpadu nebo šetření vodou. Cílem je splnit každodenní výzvu a získat co nejlepší možné skóre. Kromě měření vlastního přínosu pak aplikace umožňuje v udržitelném životním stylu soutěžit s přáteli či kolegy. Úspěchy lze také jednoduše sdílet na Facebooku či Twitteru, a tak se nejenom pochlubit, ale i motivovat ostatní.

Související články

Zaručeně zlepší den

Naděje pro pacienty se závažným průběhem covidu. Vědci zjistili, které léky napomáhají zotavení

Zatočí s plevelem i cenou biozeleniny. V Opavě vznikl stroj, který slibuje revoluci v zemědělství

Dobrá zpráva pro ty, kteří prodělali koronavirus. Podle vědců získávají na několik měsíců imunitu

Jak motivovat děti k úklidu? Češi vymysleli hru, která domácí práce mění v zábavu

Inspirativní rozhovor

Po padesátce jsem začala žít nový život. Víru v sama sebe se snažím vštěpovat i svým klientkám, říká trenérka Dana Škorpilová

Po padesátce jsem začala žít nový život. Víru v sama sebe se snažím vštěpovat i svým klientkám, říká trenérka Dana Škorpilová

Přečtěte si rozhovor s Danou Škorpilovou, která po padesátce skončila kariéru manažerky a začala pomáhat ostatním jako osobní trenérka a výživová poradkyně.