Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Vydejte se na stokilometrovou trasu Českým Švýcarskem

2 minuty radosti
Ilustrační foto: Pexels

Chcete podpořit České Švýcarsko, které v loňském roce zasáhl rozsáhlý požár? Nyní máte skvělou příležitost. Turistům se otevřela Hřebenovka, sto kilometrů dlouhá trasa, která vede oblastí plnou skalních měst, stěn a výhledů právě v Českém Švýcarsku, informovaly České noviny.

Hřebenovka, která je určena pro pěší, začíná na úpatí Krušných hor a končí s prvními kopci Lužických hor. Měří celkem 100 kilometrů, přičemž nejkratší ze šesti etap má 11 kilometrů. Navazuje na cesty staré, další jsou nově vytyčené, přičemž propojuje atraktivní místa v národním parku České Švýcarsko, které se vypořádává s následky loňského rozsáhlého požáru. „Při plánování jsme se snažili, aby dálková cesta vedla hlavně po terénu s přírodním povrchem a zároveň byla co nejméně v souběhu s automobilovým a cyklistickým provozem. Díky tomu se bude ucházet o evropský certifikát kvality, kterým se doposud pyšní 22 tras v Evropě a jen jediná v Česku,“ uvedl předseda Klubu českých turistů Jiří Homola.

Hřebenovka je jednou z místních novinek, jejichž cílem je oživit letošní turistickou sezonu v Českém Švýcarsku. Společnost České Švýcarsko proto nyní připravuje průvodce s praktickými tipy a informacemi k dálkové trase. Zapojil se i už zmíněný Klub českých turistů.

Související články

Zaručeně zlepší den

Dočkáme se levnější vody? Češi snižují její spotřebu

Inspirace z knihovny: Kouzlo školy lesa učaruje nejen dětem. Přináší tipy na hry v přírodě

Rekord: Astronomové objevili nejtěžší prvek, jaký byl kdy nalezen

Talentový program L’Oréal-UNESCO Pro ženy ve vědě má tři vítězné vědkyně

Inspirativní rozhovor

Amputací nohy život nekončí, říká plavkyně Věra Závorková

Amputací nohy život nekončí, říká plavkyně Věra Závorková

Ve 13 letech jí lékaři diagnostikovali nádor v koleni, následná léčba včetně chemoterapie ovšem nepomohla, a tak musela podstoupit amputaci. I přes to se Věrka nevzdává a vyhrává jednu medaili za druhou. Jejím snem je paralympiáda.

Pozitivní kniha

Inspirace z knihovny: Utopia Avenue přináší příběh fiktivní kapely z 60. let

Inspirace z knihovny: Utopia Avenue přináší příběh fiktivní kapely z 60. let

Jaké bylo mít hudební skupinu v 60. letech minulého století? Celosvětově uznávaný spisovatel David…