Češi se dočkali snížení cen za volání a SMS, doteď převyšujících sazby v ostatních evropských státech. Operátory k tomuto kroku donutilo nové nařízení Evropské komise.
Nařízení Evropské komise platné od 15. 5 2019 stanovuje maximální ceny mobilního volání do zemí EU na 19 centů (4,90 Kč) bez DPH a 6 centů (1,55 Kč) za SMS. Čeští operátoři tak museli snížit ceny zhruba o polovinu. Za minutu volání do zemí EU nově zaplatíte okolo 5,80 Kč, u některých virtuálních operátorů šla cena ještě o něco níže.
Zavedení maximálních cen je součástí unijní revize předpisů o telekomunikacích, která započala již zrušením poplatků za roaming v červnu roku 2017. Cílem je umožnit evropským spotřebitelům volat na jakékoliv evropské číslo, ať už doma, či v zahraničí, bez neopodstatněných poplatků navíc.
Zdroj: ceskenoviny.cz
Amputací nohy život nekončí, říká plavkyně Věra Závorková
Ve 13 letech jí lékaři diagnostikovali nádor v koleni, následná léčba včetně chemoterapie ovšem nepomohla, a tak musela podstoupit amputaci. I přes to se Věrka nevzdává a vyhrává jednu medaili za druhou. Jejím snem je paralympiáda.
Je červen – období, kdy většinu volného času trávíme v parcích, v lese, u vody nebo na procházkách…