Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Voda je život. Ve vyprahlé Ugandě ji dělá dostupnější i česká Charita

Ilustrační foto: Depositphotos

Charita nově zajišťuje přístup k pitné vodě lidem v Ugandě. Pracovníci této neziskové organizace místním nedávno předali první studnu. Tím ale pomoc nekončí v plánu je vytvořit další vrty. 

Jedním z plánů Charity je vyvrtání patnácti studní ve venkovských oblastech diecézí Gulu, Nebbi a Lugazi, tedy v oblastech, kde žijí děti z programu Adopce na dálku. Pitná voda je totiž v Ugandě vzácností. Lidé ji obvykle donášejí z mnohakilometrové vzdálenosti nebo jsou závislí na znečištěných zdrojích. Charita při výběru lokalit pro nové studny myslí především na školy. Mnohé z nich totiž nemají vlastní studnu nebo ji sdílí s celou vesnicí. Organizace se proto snaží cílit právě na podobné lokality.

Zásoby pitné vody musí obyvatelům Ugandy vydržet co nejdéle. Ilustrační foto: Depositphotos

Vrtání studní není jediným úspěšným projektem Charity. Organizace je známá především Adopcí na dálku, zaměřuje se však i na podporu vzdělání u zdravotně postižených dětí v Africe. Podle informací, které zveřejnila Charita na svém webu, tyto iniciativy pomáhají odstraňovat dětskou práci. 

Zdroj: Charita

Související články

Zaručeně zlepší den

Nový lék na cukrovku pomohl lidem shodit čtvrtinu tělesné hmotnosti

NASA se chystá studovat záhadné měsíční Gruithuisen kopule

Tyto „molekulární vrtačky“ zabíjejí rakovinné buňky a bakterie odolné vůči antibiotikům

98 milionů let stará fosilie dinosaura byla objevena v Egyptě

Inspirativní rozhovor

Kryštof Bartoš ze seriálu Devadesátky: Jsem trochu mimoň. V lese se zastavím a klidně třeba 20 minut sleduju pavoučka, jak splétá sítě

Kryštof Bartoš ze seriálu Devadesátky: Jsem trochu mimoň. V lese se zastavím a klidně třeba 20 minut sleduju pavoučka, jak splétá sítě

Přečtěte si rozhovor s hercem Kryštofem Bartošem, kterého můžete znát třeba ze seriálu Devadesátky. Jak se jeho život změnil díky úspěšnému seriálu? A u jakých aktivit si nejlépe odpočine?

Pozitivní kniha

Inspirace z knihovny: Vzdát můžeš zítra. Richard Štěpánek ve své knize povzbuzuje k životu

Inspirace z knihovny: Vzdát můžeš zítra. Richard Štěpánek ve své knize povzbuzuje k životu

Vždycky je pro co žít. Touto větou by se dal shrnout obsah knihy Vzdát můžeš zítra, kterou napsal…