Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Vlastní domácí med už může mít každá rodina. Sladká novinka dobývá Ameriku

2 minuty radosti
Zdroj fotografie: Pixabay

Rádi sladíte domácím medem, ale včelařina je pro vás velká neznámá? Pak vás jistě zaujme nová služba, kterou nyní testují v Americe. Tamní firma Buddha Bee Apiary postaví zájemcům na zahradě včelí úl, o který se posléze stará.

Poznejte radost a okouzlení z včelaření přímo na své vlastní zahradě,“ stojí na webových stránkách společnosti, která nabízí pronájem a údržbu včelích úlů. A jak to vypadá v praxi? Veškerou práci zastanou zaměstnanci společnosti – starají se o včelstva, provádějí pravidelné měsíční inspekce a také stáčí med. Včely navíc opylují květiny a stromy z okolních zahrad i sadů, což je další důvod, proč si lidé tyto malé pracovnice na své zahrady pořizují.

Ještě předtím, než úl na místo dovezou, zkontrolují pracovníci z Buddha Bee Apiary celý pozemek. Vybrané místo by totiž mělo být dostatečně velké, aby včelám poskytovalo nezbytný klid. Zároveň je důležitý přísun slunečního světla, patřičný odstup sousedů a nedaleký zdroj vody, protože i včely potřebují pravidelně pít. Pokud místo projde schvalovacím procesem, instalaci úlu už nic nebrání. Za měsíční poplatek 150 dolarů (asi 3350 korun) se pak majitelům zahrady dostává profesionální péče o úly a zároveň mají nárok na polovinu medové úrody. Stáčení probíhá až třikrát do roka, přičemž může být vytočeno i několik desítek kilogramů medu.

Související články

Zaručeně zlepší den

Nemusíte běhat maratony. Zrychlit metabolismus sedavých lidí umí i jediná fyzická aktivita

Čeští vědci skórují v boji proti koronaviru. Nová protilátka je účinná na všechny hlavní mutace

Pražský hrad je hvězdou Instagramu. Porazil konkurenci z celého světa

O krásných duších ve škaredých tělech. Češi připravují animovaný film o hovínkách

Pozitivní kniha

Inspirace z knihovny: Kniha, která zaujala svět. Malý princ potěší i utěší

Inspirace z knihovny: Kniha, která zaujala svět. Malý princ potěší i utěší

Mám pro vás hádanku. Pochází z planetky B612, přeje si nakreslit beránka a už více než…