Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Vlastní domácí med už může mít každá rodina. Sladká novinka dobývá Ameriku

2 minuty radosti
Zdroj fotografie: Pixabay

Rádi sladíte domácím medem, ale včelařina je pro vás velká neznámá? Pak vás jistě zaujme nová služba, kterou nyní testují v Americe. Tamní firma Buddha Bee Apiary postaví zájemcům na zahradě včelí úl, o který se posléze stará.

Poznejte radost a okouzlení z včelaření přímo na své vlastní zahradě,“ stojí na webových stránkách společnosti, která nabízí pronájem a údržbu včelích úlů. A jak to vypadá v praxi? Veškerou práci zastanou zaměstnanci společnosti – starají se o včelstva, provádějí pravidelné měsíční inspekce a také stáčí med. Včely navíc opylují květiny a stromy z okolních zahrad i sadů, což je další důvod, proč si lidé tyto malé pracovnice na své zahrady pořizují.

Ještě předtím, než úl na místo dovezou, zkontrolují pracovníci z Buddha Bee Apiary celý pozemek. Vybrané místo by totiž mělo být dostatečně velké, aby včelám poskytovalo nezbytný klid. Zároveň je důležitý přísun slunečního světla, patřičný odstup sousedů a nedaleký zdroj vody, protože i včely potřebují pravidelně pít. Pokud místo projde schvalovacím procesem, instalaci úlu už nic nebrání. Za měsíční poplatek 150 dolarů (asi 3350 korun) se pak majitelům zahrady dostává profesionální péče o úly a zároveň mají nárok na polovinu medové úrody. Stáčení probíhá až třikrát do roka, přičemž může být vytočeno i několik desítek kilogramů medu.

Související články

Zaručeně zlepší den

Nechte se očarovat – brouk, který vypadá jako orchidej

Úspěch českých lékařů. Provedli mezinárodní transplantaci ostrůvků slinivky

Největší kosmický festival v tuzemsku Czech Space Week je zpět. Odstartuje 28. listopadu a přinese opět řadu novinek

Jak podpořit mikrobiom bez probiotik? Pomohou rajčata

Inspirativní rozhovor

Národní obrození si zaslouží u studentů více pozornosti, říká Karolína „Zoe“ Meixnerová o svém projektu Literární hysterie

Národní obrození si zaslouží u studentů více pozornosti, říká Karolína „Zoe“ Meixnerová o svém projektu Literární hysterie

Přečtěte si rozhovor s Karolínou Meixnerovou, autorkou knihy Průvodce literární hysterií 19. století a také vtipných videí o spisovatelích z téže doby. Proč se zaměřila na toto období? A jak vypadají její besedy? To vše se dozvíte.

Pozitivní kniha

Inspirace z knihovny: Staňte se pány svých snů. Pusťte se do lucidního snění

Inspirace z knihovny: Staňte se pány svých snů. Pusťte se do lucidního snění

Jaké to je řídit své sny? Je to vůbec možné? A hlavně – jak to udělat? Pokud vás sem tam napadaly…