Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Velká radost v plzeňské zoo. Na svět tam přišli dva lvíčci

Zdroj fotografie: Lenka Václavová

Mezi zvířaty kvete láska za všech časů. Svědčí o tom narození čiperných lvíčat v plzeňské zoologické zahradě. Tamní šestiletá samice lva berberského Tamika přivedla na začátku srpna na svět dvě malá lvíčata.

Nejnovější přírůstky se vyklubaly ven v úterý 4. srpna. Jedná se o lva a lvici. Tamika je už matkou samice Amiry a trojčat z roku 2018. Ti všichni v uplynulých měsících postupně odcestovali do nových zoo – samice Amira zamířila do Rakouska, Baqir, Deema a Luisa do různých francouzských zoologických zahrad. Poslední se chystá k odjezdu dvouletý Dabir, nová expozice se pro něj dokončuje v Zoo Chleby.

Malí lvíčci prozkoumávají svět. Zdroj fotografie: Lenka Václavová

Lev berberský je nejohroženějším poddruhem lva. V přírodě je vyhubený a přežívá jen v zajetí. Zachránil se díky marockému králi, v jehož zvěřincích byl chovaný. Narození mláděte je tedy pokaždé velkým zdrojem radosti.

Související články

Zaručeně zlepší den

Země má stabilizační mechanismus. Udržuje ji obyvatelnou

Hasiči budou používat rozšířenou realitu. Usnadní jim zásahy

Tenistky budou moci při Wimbledonu nosit tmavé oblečení. Kvůli menstruaci

Byl Tyrannosaurus rex obr? Mohl být mnohem větší, než si vědci dosud mysleli

Inspirativní rozhovor

Národní obrození si zaslouží u studentů více pozornosti, říká Karolína „Zoe“ Meixnerová o svém projektu Literární hysterie

Národní obrození si zaslouží u studentů více pozornosti, říká Karolína „Zoe“ Meixnerová o svém projektu Literární hysterie

Přečtěte si rozhovor s Karolínou Meixnerovou, autorkou knihy Průvodce literární hysterií 19. století a také vtipných videí o spisovatelích z téže doby. Proč se zaměřila na toto období? A jak vypadají její besedy? To vše se dozvíte.

Pozitivní kniha

Inspirace z knihovny: Naplňte svůj život radostí. Objevte Moc přítomného okamžiku

Inspirace z knihovny: Naplňte svůj život radostí. Objevte Moc přítomného okamžiku

Zastavit se a jenom být. Dokážete to? Zní to velice jednoduše, ale provedení v praxi se mnohdy…