Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Velká radost v plzeňské zoo. Na svět tam přišli dva lvíčci

Zdroj fotografie: Lenka Václavová

Mezi zvířaty kvete láska za všech časů. Svědčí o tom narození čiperných lvíčat v plzeňské zoologické zahradě. Tamní šestiletá samice lva berberského Tamika přivedla na začátku srpna na svět dvě malá lvíčata.

Nejnovější přírůstky se vyklubaly ven v úterý 4. srpna. Jedná se o lva a lvici. Tamika je už matkou samice Amiry a trojčat z roku 2018. Ti všichni v uplynulých měsících postupně odcestovali do nových zoo – samice Amira zamířila do Rakouska, Baqir, Deema a Luisa do různých francouzských zoologických zahrad. Poslední se chystá k odjezdu dvouletý Dabir, nová expozice se pro něj dokončuje v Zoo Chleby.

Malí lvíčci prozkoumávají svět. Zdroj fotografie: Lenka Václavová

Lev berberský je nejohroženějším poddruhem lva. V přírodě je vyhubený a přežívá jen v zajetí. Zachránil se díky marockému králi, v jehož zvěřincích byl chovaný. Narození mláděte je tedy pokaždé velkým zdrojem radosti.

Související články

Zaručeně zlepší den

Naděje pro pacienty se závažným průběhem covidu. Vědci zjistili, které léky napomáhají zotavení

Zatočí s plevelem i cenou biozeleniny. V Opavě vznikl stroj, který slibuje revoluci v zemědělství

Dobrá zpráva pro ty, kteří prodělali koronavirus. Podle vědců získávají na několik měsíců imunitu

Jak motivovat děti k úklidu? Češi vymysleli hru, která domácí práce mění v zábavu

Inspirativní rozhovor

Po padesátce jsem začala žít nový život. Víru v sama sebe se snažím vštěpovat i svým klientkám, říká trenérka Dana Škorpilová

Po padesátce jsem začala žít nový život. Víru v sama sebe se snažím vštěpovat i svým klientkám, říká trenérka Dana Škorpilová

Přečtěte si rozhovor s Danou Škorpilovou, která po padesátce skončila kariéru manažerky a začala pomáhat ostatním jako osobní trenérka a výživová poradkyně.