Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Válečný veterán potká svoji lásku po 70 letech

Ilustrační fotografie. Zdroj: Dollar Photo Club

Ačkoliv je americkému válečnému veteránovi už 93 let, chystá se vyrazit přes polovinu světa, aby se potkal se svoji dávnou láskou. Norwood Thomas naposledy svoji milou viděl před 70 lety, kdy se do sebe zamilovali. Po válce si sice psali, ale došlo k několika nedorozuměním, které jejich vztah ukončily. Letos chce ale třiadevadesátiletý stařík dát vztahu ještě jednu šanci.

Norwood Thomas se s Joyce Morrisovou potkali v Londýně, kdy jemu bylo jednadvacet let a jí sedmnáct. Prožili spolu vášnivý románek, ale po válce se k sobě už nevrátili. Oba si sice našli partnery a založili rodiny, avšak nyní zůstali sami a vzpomněli si na minulost. Jejich příběh se brzy dostal do médií a Norwoodovi začali lidé posílat na jeho cestu peníze. Stovky nadšenců tak vybraly na webové sbírce dostatek peněz na zaplacení letenky na více než 10 tisíc kilometrů dlouhou cestu.

„Radši zemřu na cestě do Austrálie, než abych seděl doma a říkal si, co by, kdyby,“ vysvětlil pro agenturu AP Norwood Thomas. „Netuším, jestli mezi námi budou nějaké milostné city. Ale kdyby nic jiného, aspoň strávím čas se starou kamarádkou. Jen sedět a vzpomínat bude úžasné,“ doplnil.

Zdroj: ČTK

Související články

Společnost

Robot dokáže spojovat lidi a najít lásku

Inspirace

Studenti v Číně mohou navštěvovat seminář lásky

Inspirace

Líbání je zdravé. Podle výzkumů posiluje imunitní systém i zlepšuje paměť

Inspirace

Inspirace do nového roku: 17 pozitivních předsevzetí

Zaručeně zlepší den

Naděje pro pacienty se závažným průběhem covidu. Vědci zjistili, které léky napomáhají zotavení

Dobrá zpráva pro ty, kteří prodělali koronavirus. Podle vědců získávají na několik měsíců imunitu

Konec exekucí v Česku? Nový web pomáhá najít cestu z dluhové pasti

Zatočí s plevelem i cenou biozeleniny. V Opavě vznikl stroj, který slibuje revoluci v zemědělství

Inspirativní rozhovor

Po padesátce jsem začala žít nový život. Víru v sama sebe se snažím vštěpovat i svým klientkám, říká trenérka Dana Škorpilová

Po padesátce jsem začala žít nový život. Víru v sama sebe se snažím vštěpovat i svým klientkám, říká trenérka Dana Škorpilová

Přečtěte si rozhovor s Danou Škorpilovou, která po padesátce skončila kariéru manažerky a začala pomáhat ostatním jako osobní trenérka a výživová poradkyně.