Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

V sobotu se uskuteční další Národní potravinová sbírka

1 minuta radosti
Zdroj fotografie: potravinypomahaji.cz

Rekordní počet obchodů se zapojí do pátého ročníku Národní potravinové sbírky. Češi tak letos budou mít na výběr už ze 750 obchodů po celé republice, v nichž budou moct koupit jídlo a drogistické zboží potřebným. Zapojit se chystá 42 procent občanů.

Hlavním posláním sbírky je pomoct těm, kteří trpí nedostatkem jídla, a zároveň upozornit na problém plýtvání. Lidé nakupující 11. listopadu v některém ze zapojených supermarketů či drogerií mohou ke svému nákupu přidat výrobky navíc, které poté darují lidem v hmotné nouzi. Dobrovolníci na místě poradí s výběrem vhodného zboží.

Na webu projektu lze najít chytrý nástroj v podobě kalkulačky, která spočítá přesný objem potravin či drogerie pro konkrétní osobu ve zvoleném časovém období. Člověk tak může cíleně nakoupit třeba jídlo na týden pro matku samoživitelku s dvěma dětmi. Podle průzkumu se lidé chystají darovat potraviny v hodnotě od 100 do 249 korun.

Související články

Zaručeně zlepší den

Naděje pro pacienty se závažným průběhem covidu. Vědci zjistili, které léky napomáhají zotavení

Zatočí s plevelem i cenou biozeleniny. V Opavě vznikl stroj, který slibuje revoluci v zemědělství

Dobrá zpráva pro ty, kteří prodělali koronavirus. Podle vědců získávají na několik měsíců imunitu

Svět už nikdy nebude stejný. Čeští vědci objevili nová vesmírná tělesa

Inspirativní rozhovor

Po padesátce jsem začala žít nový život. Víru v sama sebe se snažím vštěpovat i svým klientkám, říká trenérka Dana Škorpilová

Po padesátce jsem začala žít nový život. Víru v sama sebe se snažím vštěpovat i svým klientkám, říká trenérka Dana Škorpilová

Přečtěte si rozhovor s Danou Škorpilovou, která po padesátce skončila kariéru manažerky a začala pomáhat ostatním jako osobní trenérka a výživová poradkyně.