Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

V Senegalu vznikne díky Češce plastová stavba v ekologickém duchu

Zdroj fotografie: Yagama Lucky zone

„Kdyby mi někdo před třemi lety řekl, že utratím všechny své úspory za pozemek v Africe a budu na něm stavět místo pro workshopy z PET lahví, tak bych mu určitě řekla, že se zbláznil. Pozemek vlastním dohromady s Bacarym. On je místní a já jsem cizinka…“

Tak by se dal ve zkratce shrnout projekt nazvaný Yagana Lucky Zone. Ale vlastně by byla škoda příběh zkracovat. Na jeho začátku, v roce 2016, odjela Lucie Masopustová poprvé do Senegalu. Místo ji pro svou nevyzpytatelnost rychle přirostlo k srdci, a tak po návratu domů netrvalo dlouho a opět do západoafrické země odcestovala. A záhy bylo jasno. Žena se zamilovala do afrického kontinentu i zdejšího muže a rok nato zde koupila pozemek.

Nyní už v Senegalu vzniká multikulturní prostor, jehož stavební materiál není úplně běžný – PET lahve. Místo bude sloužit nejen k setkávání, bude využitelné pro cestovatele toužící po autentickém zážitku, workshopy i neziskové organizace a jejich projekty. Taky dá práci místním – ať už při samotné stavbě, nebo v rámci služeb pro budoucí návštěvníky.

Nápad má navíc i ekologický podtext – nejen že se využije plastový odpad, ale navíc se místní naučí stavět domy z plastových lahví. V Senegalu by mělo jít o vůbec první plastovou stavbu. Záměr je možné zrealizovat i díky úspěšné crowdfundingové kampani.

Související články

Zaručeně zlepší den

Změna v krmení zvířat poskytne jídlo pro miliardu lidí

Tajemství řeči těla, analýza vzhledu a jejich přínos pro lidskou komunikaci se SmartTalk

Budoucnost kávy – kompostovatelné kapsle obalené řasou

Hrušeň hnilička si získala srdce Čechů. Zvítězila v národní anketě Strom roku

Inspirativní rozhovor

Dostala jsem druhou šanci žít. To je síla, která mě žene dál, říká dobrovolnice Monika Benešová

Dostala jsem druhou šanci žít. To je síla, která mě žene dál, říká dobrovolnice Monika Benešová

Přečtěte si rozhovor s Monikou Benešovou, která si díky odhodlání pomáhat druhým vysloužila ocenění Laskavec. Povídali jsme si o její cestě na Pacifické hřebenovce, o knize, kterou napsala i o tom, kde všude pomáhá jako dobrovolnice.

Pozitivní kniha

Inspirace z knihovny: Poetický příběh o pouti jednoho hlemýždě vykouzlí úsměv na tváři nejen dětem

Inspirace z knihovny: Poetický příběh o pouti jednoho hlemýždě vykouzlí úsměv na tváři nejen dětem

Putovat světem a životem doslova hlemýždím tempem nemusí být nutně na škodu. Zvolnit v dnešní…