Společnost kráčí stále kupředu, proto nikoho nepřekvapí chytré veřejné hodiny, které se nově objevily v Praze. Stroje jsou řízeny dálkově z holešovické centrály provozní společnosti Technologie hlavního města Prahy (THMP). Odtamtud také pracovníci ihned zjistí, když se stroj zpožďuje či když praskne žárovka, která hodiny v noci osvětluje.
Podnik testuje dálkový přístup na třech desítkách hodin napříč Prahou. Data se přes mobilní síť odesílají automaticky na server společnosti. „Případnou poruchu tak budou moci dispečeři řešit podstatně rychleji, než kdyby se o ní dozvěděli na základě periodických kontrol nebo hlášení občanů,“ uvedl radní hlavního města Jan Chabr.
Společnost může na dálku kontrolovat stav ciferníků, synchronizaci času nebo funkčnost hodinového osvětlení. Software také umožní sledovat stav baterie. Poslouží i jako důležitý zdroj dat pro další zefektivnění servisu. „Uchovává totiž informace o tom, kdy nastala nějaká porucha, jak dlouho jsou hodiny napájeny ze sítě nebo z baterie, jaký je stav komunikace, případně jakou dobu nejsou hodiny synchronizované. Všechny tyto údaje jsou pro nás z hlediska zlepšování služeb pro občany samozřejmě důležité,“ upřesnil předseda představenstva THMP Tomáš Jálek.
Podpořte Pozitivní zprávy pomocí Givt
GIVT promění vaše každodenní nákupy na internetu v dobrý skutek. Stačí využít Pomocníka nebo před…
Co inspiruje spisovatele k další tvorbě? Miroslav Hlaučo, autor úspěšného románu Letnice, nachází podněty ve všem, co čte, vidí, slyší i prožívá. V rozhovoru prozrazuje, proč nepíše podle pevné osnovy, jak ho překvapil mezinárodní zájem o jeho knihu a proč si na další dílo dává čas.
Půlnoční knihovna je doslova hitem, který naláká k četbě i spoustu nečtenářů. Stojí opravdu za to?…