Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

V Londýně vystavují kabelku z krokodýla. Zoo upozorňuje na obchod se zvířaty

2 minuty radosti
Ilustrační foto: Pixabay

Navzdory tomu, že se nacházíme v 21. století, stále dochází k nehumánnímu obchodování se zvířaty. Londýnská zoologická zahrada se rozhodla o problematice šířit osvětu poněkud svérázným způsobem. Její návštěvníci mají možnost spatřit ve výběhu s krokodýlem siamským místo zvířete kabelku vyrobenou z jeho kůže. Informoval o tom server BBC.

Kabelku zabavili britští celníci na londýnském letišti již v roce 2018 a předali ji zoologické zahradě. Ta kabelku v expozici vystavila už před několika lety, díky příspěvkům na sociálních sítích ale v posledních dnech upoutala pozornost mnoha lidí. Obchod se zvířaty je nelegální. Kromě toho, že zvířata trpí a jsou degradovaná na pouhé komodity, dochází k vybíjení už tak vzácných druhů, které postupně mizí. „Chtěli jsme o této problematice naše návštěvníky poučit a vytvořit místo, o kterém se bude mluvit. Cokoli, co upozorní na nelegální obchod, je skvělé,“ uvedl kurátor oddělení plazů a obojživelníků Ben Tapley.

Populace krokodýla siamského, který původně obýval Indonésii, Brunej, východní Malajsii, Laos, Barmu, Thajsko a Vietnam, je kriticky ohrožena. Hlavně ve 20. letech byla tato zvířata zabíjena pro kůži ke komerčnímu využití. Kvůli lovu, ale i ztrátě přirozeného prostředí jich dnes zbývá odhadem pět set až tisíc kusů. V mnoha oblastech je již vyhuben.

Zdroj: BBC, Radio Wave

Související články

Zaručeně zlepší den

Včely vytváří mentální mapy, aby nalezly cestu domů

Divoké zvěři se daří v nárazníkové zóně mezi Severní a Jižní Koreou

Snížení používání sociálních médií zlepšuje vnímání vlastního těla u mladých lidí

Značka dříve než auto. Nový zákon pomůže s administrativou nejen autodopravcům

Inspirativní rozhovor

Amputací nohy život nekončí, říká plavkyně Věra Závorková

Amputací nohy život nekončí, říká plavkyně Věra Závorková

Ve 13 letech jí lékaři diagnostikovali nádor v koleni, následná léčba včetně chemoterapie ovšem nepomohla, a tak musela podstoupit amputaci. I přes to se Věrka nevzdává a vyhrává jednu medaili za druhou. Jejím snem je paralympiáda.

Pozitivní kniha

Inspirace z knihovny: Cesta do života v přítomnosti. Zasvěcení do meditace je ideálním průvodcem

Inspirace z knihovny: Cesta do života v přítomnosti. Zasvěcení do meditace je ideálním průvodcem

Chtěli byste začít s meditací, případně ji prohloubit a dát jí jiný rozměr? Kniha Alphonse a Rachel…