Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

V lednu bylo na našich silnicích nejbezpečněji za posledních 25 let

České silnice se v lednu proměnily v nejbezpečnější za posledních 25 let. Byť se toto tvrzení může na první pohled jevit jako z oblasti sci-fi, stojí za ním realita současnosti. Ve prospěch zmíněného tvrzení jasně hovoří policejní statistiky, které letošní leden řadí na první místo žebříčku s nejnižším počtem smrtelných nehod.

Letošní leden se s počtem 34 usmrcených osob na našich silnicích stal nejméně tragickým začátkem nového roku v posledních 25 letech. V lednové statistice je možné nalézt ještě dalších 12 důvodů k optimismu. Každý z nich zastupuje jeden lednový den, v jehož průběhu se nehody na českých silnicích obešly bez ztráty lidského života. Ke zlepšení situace na našich silnicích napomohlo podle všeho velmi chladné a na srážky vydatné lednové počasí. Ze zkušeností policie vyplývá, že v takovém počasí se řidiči chovají mnohem obezřetněji a případné nehody končí méně tragicky.

Doufejme, že letošní leden na českých komunikacích předznamenává pověstnou první vlaštovku, kterých následně přiletí celé hejno. Nejen v tomto roce, ale i letech následujících. Všichni z nás, kteří jsme aktivními řidiči, můžeme ke zlepšení situace navíc přispět vlastním přičiněním. A to velmi snadno. Stačí jen na silnici zbytečně nepřeceňovat svůj závodní talent a být ohleduplný k ostatním.

 

Oldřich Večeřa

Související články

Zaručeně zlepší den

FOTO: Podívejte se na nejkrásnější fotky české přírody. Soutěž vyhrál snímek kosa

Zahradničení léčí psychiku a zvyšuje fyzickou kondici, potvrdila nová studie

Naplňuje mě, když svůj čas můžu smysluplně využít, říká vozíčkářka Petra Černá, která pomáhá opuštěným kočičkám

Chlupatá radost pro seniory. Návštěvy zvířecích terapeutů vracejí úsměv i chuť do života

Pozitivní kniha

Inspirace z knihovny: Kniha, která zaujala svět. Malý princ potěší i utěší

Inspirace z knihovny: Kniha, která zaujala svět. Malý princ potěší i utěší

Mám pro vás hádanku. Pochází z planetky B612, přeje si nakreslit beránka a už více než…