Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

V Kodani pomůžou se zácpami na cyklostezkách informační tabule

1 minuta radosti
Zdroj fotografie: Dollarphotoclub

Využívat kolo jako dopravní prostředek přináší spoustu nesporných výhod, může to mít ale překvapivě i stinné stránky. Přesvědčili se o tom v dánské Kodani, kde jsou bicykly natolik oblíbené, že se na cyklostezkách tvoří zácpy. To pomohou vyřešit elektronické infotabule.

Dánské hlavní město paří mezi cyklistické metropole. Loni zde počet cyklistů poprvé překročil počet aut a kolo jako dopravní prostředek na cestě do školy nebo zaměstnání využívá 41 procent občanů. V celé zemi vzrostl za posledních 20 let cyklistický provoz o 68 procent. Není proto divu, že jsou zdejší cyklostezky občas přeplněné.

Město se proto rozhodlo na cyklostezky umístit informačních panely, prozatím jich bude pět. Díky nim si cyklisté budou moct vybrat alternativní trasu a vyhnout se ucpaným místům. Zdejší radnice uvádí, že podobné opatření je první svého druhu na světě.

Zdroj: irozhlas.cz

Související články

Zaručeně zlepší den

Za tajné sundání kondomu doživotí. Které státy aplikují tvrdé tresty?

Snímek Ticho uctívá dětské oběti války na Ukrajině. Trvá sedm hodin

Studenti MENDELU propojují manažerské schopnosti s pomocí neziskovkám na každoročním Dobrotrhu

Oslavy neberou konce. Svatomartinské víno letos trhlo rekord

Inspirativní rozhovor

Národní obrození si zaslouží u studentů více pozornosti, říká Karolína „Zoe“ Meixnerová o svém projektu Literární hysterie

Národní obrození si zaslouží u studentů více pozornosti, říká Karolína „Zoe“ Meixnerová o svém projektu Literární hysterie

Přečtěte si rozhovor s Karolínou Meixnerovou, autorkou knihy Průvodce literární hysterií 19. století a také vtipných videí o spisovatelích z téže doby. Proč se zaměřila na toto období? A jak vypadají její besedy? To vše se dozvíte.

Pozitivní kniha

Inspirace z knihovny: Jak na zdravá střeva? Kniha, která poradí a zároveň inspiruje recepty

Inspirace z knihovny: Jak na zdravá střeva? Kniha, která poradí a zároveň inspiruje recepty

Termín mikrobiom je čím dál častěji skloňovaný lékaři, vědci a lidmi, kteří se věnují alternativní…