Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

V Japonsku fungují pečovatelské domy pro stará zvířata

Ilustrační fotografie. Zdroj: Dollar Photo Club

V Japonsku se domácím zvířatům daří. Díky kvalitnímu krmení i veterinární péči se například japonští psi dožívají dvakrát takového věku než před třiceti lety. Ve stáří však majitelé péči o ně leckdy nezvládají. Řešení nabízí vznikající pečovatelské domy pro zvířata.

Japonci jsou aktuálně nejdéle žijícími lidmi na světě. V podobné situaci jsou i jejich domácí mazlíčci. Mají přístup k dobrému krmení, zajištěna jim je i skvělá péče místních veterinářů. Proto v Japonsku stárne nejen populace lidská, ale i ta psí. Nejlepší přítel člověka se zde dožije více než 14 let.

Psi v tak vysokém věku jsou už ale velmi nároční na péči. Navíc stárnou společně se svými páníčky, kteří se o ně proto v závěru jejich, a mnohdy i svého, života nemohou řádně starat. V reakci na to v Japonsku vzniká řada výrobků a služeb orientovaných právě na stará zvířata.

Samozřejmostí jsou zvířecí pleny, dostupné je i speciální krmivo například pro staré kočky. Je vytvořené tak, aby nezatěžovalo kočičí ledviny. Pokud se o stárnoucího mazlíčka nemá kdo postarat, je možné umístit ho do speciálního zařízení. To nejčastěji využívají majitelé, kteří jsou sami velmi staří.

Zvířecí pečovatelské domy zajišťují mazlíčkům celodenní péči, ošetřovatelé se o ně starají na plný úvazek. První z nich vznikl v Japonsku v loňském roce.

Zdroj: lidovky.cz/ČTK

Související články

Byznys

Káva mezi zvířaty. V Hongkongu funguje králičí kavárna

Byznys

V Japonsku vyšly noviny, z nichž po zasazení vyraší zeleň

Inspirace

Fotografka-seniorka baví internet svými kuriózními fotkami

Společnost

Průhledné veřejné toalety jsou novým trendem. Jak fungují?

Zaručeně zlepší den

Tito opeřenci navštěvují česká krmítka nejčastěji. Známe výsledky ptačího sčítání

První domácí vodíková baterie zásobí domácnost obnovitelnou energií. Zvládne až dva dny bez proudu

Houby jako nevídaní pomocníci. Nový objev potvrdil jejich výjimečnost

S rakovinou lze účinně bojovat. Nové očkování zlikviduje kožní nádory