Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

V Brně zavádí kreativní vouchery. Propojují spolupráci kreativců a firem

Ilustrační fotografie. Zdroj: Dollar Photo Club

Cílem projektu kreativní vouchery je povzbudit jihomoravské firmy, aby spolupracovaly s profesionály z kreativních oborů a zlepšily tak svoji konkurenceschopnost. Zájemci navíc na společné projekty dostanou finanční poukaz až sto tisíc korun. Odborníci například z oblasti grafiky, marketingu či architektury s minimálně pětiletou praxí se až do února mohou hlásit do projektu a zažít novou zkušenost.

Profesionálové z oborů jako je grafika, design, marketing, ale i scénická umění, literatura nebo architektura se mohou od listopadu až do února zapojovat do služby kreativní vouchery. Společně s firmami dostanou peníze na vytvoření kupříkladu redesignu produktu či návrhu nového vizuálního stylu společnosti. V České republice se navíc jedná o novinku, která v jiných městech nemá obdoby. Inspirací organizátorů projektu byla města jako Salzburg nebo Manchester, kde podobné projekty odstartovaly širší inovační procesy ve firmách.

„Inovativní firmy na jižní Moravě mají často produkty a služby, kterými vynikají nejen v lokálním, ale i celosvětovém měřítku. Mají skvěle zvládnutou technologii, méně energie už ale věnují komunikaci svého portfolia směrem k zákazníkům,“ vysvětlil ředitel Jihomoravského inovačního centra Jiří Hudeček, proč se rozhodl pomáhat prohlubovat zkušenosti firem se spoluprací s kreativci. „Podle studie mapující místní kreativní odvětví je v Brně několik tisíc profesionálů v oblasti kreativního průmyslu. Ti všichni mohou firmám pomoci být konkurenceschopnější a inovativnější,“ uzavřel brněnský primátor Petr Vokřál.

Související články

Zaručeně zlepší den

V životě mám jiné priority než hezkou postavu, říká Kristýna Dolejšová z blogu Za normální holky

Postavte přístřešek pro sýkorky. Přinášíme tipy, jak správně vyrobit ptačí budku

Čeští vědci vyvinuli revoluční UV roušku. Ochrání ostatní i majitele

V unikátním krmítku mění ptáci odpadky za potravu. A úspěšně

Inspirativní rozhovor

Vím, že nepřestanu pomáhat druhým, říká Silvie Dymáková, která vrací samoživitelkám energii do života

Vím, že nepřestanu pomáhat druhým, říká Silvie Dymáková, která vrací samoživitelkám energii do života

Přečtěte si rozhovor s novinářkou, dokumentaristkou a matkou v jedné osobě, Silvou Dymákovou.