Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

V Brně zavádí kreativní vouchery. Propojují spolupráci kreativců a firem

Ilustrační fotografie. Zdroj: Dollar Photo Club

Cílem projektu kreativní vouchery je povzbudit jihomoravské firmy, aby spolupracovaly s profesionály z kreativních oborů a zlepšily tak svoji konkurenceschopnost. Zájemci navíc na společné projekty dostanou finanční poukaz až sto tisíc korun. Odborníci například z oblasti grafiky, marketingu či architektury s minimálně pětiletou praxí se až do února mohou hlásit do projektu a zažít novou zkušenost.

Profesionálové z oborů jako je grafika, design, marketing, ale i scénická umění, literatura nebo architektura se mohou od listopadu až do února zapojovat do služby kreativní vouchery. Společně s firmami dostanou peníze na vytvoření kupříkladu redesignu produktu či návrhu nového vizuálního stylu společnosti. V České republice se navíc jedná o novinku, která v jiných městech nemá obdoby. Inspirací organizátorů projektu byla města jako Salzburg nebo Manchester, kde podobné projekty odstartovaly širší inovační procesy ve firmách.

„Inovativní firmy na jižní Moravě mají často produkty a služby, kterými vynikají nejen v lokálním, ale i celosvětovém měřítku. Mají skvěle zvládnutou technologii, méně energie už ale věnují komunikaci svého portfolia směrem k zákazníkům,“ vysvětlil ředitel Jihomoravského inovačního centra Jiří Hudeček, proč se rozhodl pomáhat prohlubovat zkušenosti firem se spoluprací s kreativci. „Podle studie mapující místní kreativní odvětví je v Brně několik tisíc profesionálů v oblasti kreativního průmyslu. Ti všichni mohou firmám pomoci být konkurenceschopnější a inovativnější,“ uzavřel brněnský primátor Petr Vokřál.

Související články

Zaručeně zlepší den

Brněnští studenti vymysleli chytrý skleník. Zjednoduší pěstování zeleniny a pomůže proti suchu

Čeští vědci hlásí objev v boji proti rakovině. Nové léky jsou až stokrát účinnější

Mladší o pět let? Podle vědců je možné omládnout díky speciálnímu cvičení

Čeští vědci vyvinuli unikátní rychlotesty na covid-19. Výsledky odhalí už za hodinu

Inspirativní rozhovor

Subjektivní prožitek je to jediné, co máme. Vytěžme z něj to nejlepší, nabádá duo Brain We Are

Subjektivní prožitek je to jediné, co máme. Vytěžme z něj to nejlepší, nabádá duo Brain We Are

Přečtěte si rozhovor se studenty neurověd - Kryštofem a Vojtou, kteří tvoří podcast Brain We Are.