Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

V Brně vzniknou domy pro osoby se zdravotním postižením

1 minuta radosti
Zdroj fotografie: Pixabay

Díky regionálním programům se v Brně rozšíří kapacity pobytových sociálních služeb. Nově se tak otevřou dva bytové domy, a to v ulicích Nováčkova 38 a Mostecká. Domy jsou určeny pro zdravotně postižené a duševně nemocné. Vzniknou do léta 2020.

Na ulici Nováčkova vyroste nový třípodlažní dům o kapacitě 15 lůžek. V přízemí budou místnosti pro personál, v dalších patrech potom převážně jednolůžkové pokoje a jeden dvoulůžkový. Obyvatelé domu se budou moci scházet ve společenské místnosti nebo na zahradě. Druhý dům na ulici Mostecké projde rekonstrukcí, při které vznikne i přístavba. I tady se počítá s kapacitou 15 lůžek.

„Jedná se o službu, která ve městě dlouhodobě absentuje. Její realizace znamená, že budeme moci poskytovat služby další skupině klientů, kteří na ni dlouho čekají. Umožní jim získat důstojné zázemí pro život. Je navíc skvělé, že se na tento projekt podařilo získat dotační prostředky,“ řekla primátorka města Markéta Vaňková.

Související články

Inspirace

Handicapovaní jsou stejní jako my, říká ředitel sdružení Etincelle Jakub Knězů

Společnost

V Brně vznikne nové bydlení pro vozíčkáře

Inspirace

Brno chce být bez bariér, zřídilo proto speciální sbor

Inspirace

Jak na ulici pomoci nevidomému? Poradí videospoty

Zaručeně zlepší den

Naděje pro pacienty se závažným průběhem covidu. Vědci zjistili, které léky napomáhají zotavení

Zatočí s plevelem i cenou biozeleniny. V Opavě vznikl stroj, který slibuje revoluci v zemědělství

Dobrá zpráva pro ty, kteří prodělali koronavirus. Podle vědců získávají na několik měsíců imunitu

Jak motivovat děti k úklidu? Češi vymysleli hru, která domácí práce mění v zábavu

Inspirativní rozhovor

Po padesátce jsem začala žít nový život. Víru v sama sebe se snažím vštěpovat i svým klientkám, říká trenérka Dana Škorpilová

Po padesátce jsem začala žít nový život. Víru v sama sebe se snažím vštěpovat i svým klientkám, říká trenérka Dana Škorpilová

Přečtěte si rozhovor s Danou Škorpilovou, která po padesátce skončila kariéru manažerky a začala pomáhat ostatním jako osobní trenérka a výživová poradkyně.