Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Úloha kosmetiky v posilování duševní pohody

Douglas

Kosmetika pečuje o lidské tělo a její účinky se projevují také na duševním zdraví. Benefity přinášejí nejen kosmetické produkty, ale i samotná rutina, při které člověk na chvíli zpomalí a věnuje se pouze sám sobě, ať už stojí doma před zrcadlem, nebo se uloží na lehátko v salonu. Další přínos představuje také líčení, jelikož dokáže dodat chybějící sebevědomí nebo může být kreativní činností, které dodá mozku serotonin.

Buďte v symbióze se svým tělem

Lidský organismus je dokonalým systémem, který je vzájemně propojen, a jakmile to někde pokulhává, dá to najevo – často prostřednictvím kůže. Akné, skvrny na kůži, nejednotná barva nebo nedostatek lesku mohou upozorňovat na stres i problémy s konkrétními orgány. I proto je důležité věnovat své pokožce dostatek pozornosti a dopřávat jí péči na denní bázi. Jednoduchá ranní a večerní rutina, která zabere klidně jen pár minutek. Kosmetika je nástrojem, který se postará o duševní pohodu a pomůže nastartovat den, ale i připravit tělo na čas odpočinku.

Na co se zaměřit po ránu

Ráno jste nejspíš ve spěchu a kvůli každé minutce před zrcadlem navíc si krátíte čas spánku. Přesto je těch pět minut o samotě s vlastním tělem důležitých a kvůli ranní skincare se zkrátka vyplatí si přivstat. Po probuzení je to celé o rozjasnění pokožky, o dodání potřebných živin a vitaminů a o ochraně před škodlivými vlivy nadcházejícího dne – ať už jde o stres, sluneční paprsky, nebo všudypřítomný prach. Osvojte si několik jednoduchých kroků, které splníte hned po vyčištění zubů.

  1. Umyjte si obličej mycí pěnou nebo gelem.
  2. Použijte tonikum, který připraví pleť na další produkty.
  3. Rozjasněte pleť a dodejte jí energii pomocí séra s vitaminem C.
  4. Hydratujte pokožku denním krémem s kyselinou hyaluronovou.
  5. Použijte produkt s SPF.

Poděkujte tělu za zvládnutí náročného dne

Po celém dni je vyčerpaný celý organismus, od mozku přes svaly a kostru až po pokožku. Na tu se často zapomíná a nedopřává se jí potřebná péče. Zaměřte se na dodání výživných látek, které kůže přes den propálila. Ve sprše si kromě celého těla nezapomeňte umýt obličej – od make-upu i nečistot – a u zrcadla mu pak dodejte injekci života. Večer se můžete zaměřit na hloubkové čištění a hydrataci, na péči proti vráskám v podobě retinolu a také na péči proti akné. Pokožka si přes noc poradí i s těžšími produkty, které během spánku vstřebá.

Namalujte si happy face

Znáte anglické rčení fake it till you make it? Znamená něco ve smyslu „předstírej, dokud to nezvládneš“ což lze interpretovat i tak, že předstíráním si lze osvojit novou skutečnost. Jedním prostředkem předstírání může být líčení – dodá sebevědomí tím, že zakryje nedokonalosti, které vás mohou trápit, nebo zamaskuje unavený obličej z protančené noci, o které rodiče nesmí vědět. Líčení je kreativní činností, která rozvíjí jemnou motoriku, představivost a uměleckého ducha. Ať už nosíte make-up denně, nebo jen při speciálních příležitostech, určitě pociťujete jeho mocnou sílu.

Zaručeně zlepší den

Psaní rukou zlepšuje spojení v mozku více než psaní na klávesnici

Kniha o Harry Potterovi má hodnotu 11 tisíc liber

Kurz „Revma v klidu“ pomáhá lidem s revmatickým onemocněním

Vědci se chtějí inspirovat mravenci při léčení lidí

Inspirativní rozhovor

České myšlení se mění, lidé řeší udržitelnost – a to je dobře, říká Cyril Klepek z digitálního odpadového tržitě Cyrkl

České myšlení se mění, lidé řeší udržitelnost – a to je dobře, říká Cyril Klepek z digitálního odpadového tržitě Cyrkl

Digitální odpadové tržiště pomohlo prodat střešní krytinu, celý most nebo 50 tun pomerančových slupek. Pokud tento projekt ještě neznáte, přečtěte si o něm rozhovor přímo se zakladatelem.

Pozitivní kniha

Inspirace z knihovny: Řízky nechte doma. Výlety s Gastromapou Lukáše Hejlíka si zaručeně vychutnáte

Inspirace z knihovny: Řízky nechte doma. Výlety s Gastromapou Lukáše Hejlíka si zaručeně vychutnáte

Už druhé prázdniny po sobě bude velká část Čechů trávit dovolenou v tuzemsku. Letos na jaře vyšla…