Příští rok se uskuteční fotbalový šampionát EURO 2020, který se tentokrát odehraje hned ve dvanácti městech různých zemí. Aby nebyl dopad turnaje na životní prostředí tak značný, vysadí pořádající asociace UEFA 50 tisíc stromů v každé ze zemí, které turnaj hostí.
Pořádání evropského šampionátu v tuctu zemí je výjimka, ke které organizátoři sáhli z důvodu 60. výročí turnaje. Má to své výhody – nemusejí se kvůli němu stavět nové stadiony ani budovat nová dopravní spojení. „Ale má to také svou daň a tou je nárůst cestování mezi jednotlivými místy. UEFA se proto nezříká své zodpovědnosti a chce výsadbou stromů vykompenzovat emise, které fanoušci i organizátoři způsobí,“ říká prezident asociace Aleksander Čeferin.
Vedle toho bude UEFA investovat také do projektů obnovitelné energie. Odhaduje se, že šampionát vyprodukuje přes 400 tisíc tun uhlíku. Uskuteční se v červnu a červenci příštího roku.
Podpořte Pozitivní zprávy pomocí Givt
GIVT promění vaše každodenní nákupy na internetu v dobrý skutek. Stačí využít Pomocníka nebo před…




Co inspiruje spisovatele k další tvorbě? Miroslav Hlaučo, autor úspěšného románu Letnice, nachází podněty ve všem, co čte, vidí, slyší i prožívá. V rozhovoru prozrazuje, proč nepíše podle pevné osnovy, jak ho překvapil mezinárodní zájem o jeho knihu a proč si na další dílo dává čas.
Inspirace z knihovny: Sněhová sestřička na vás dýchne kouzelnou vánoční atmosférou
Ve vzduchu poletují sněhové vločky, přes okno je vidět rozsvícený stromeček a uvnitř to voní po…