Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Udržitelně už od školky. Dešťovku začínají využívat i české vzdělávací instituce

Ilustrační foto: Freepik

Jak žít šetrněji k planetě a jít dětem příkladem? Jednou z cest může být využívání zachycené dešťové vody třeba ke splachování. Právě tímto směrem se nyní vydávají v mateřské škole na Husově náměstí v Prostějově.

Součástí chystané rekonstrukce tamního sociálního zařízení bude instalovaná akumulační nádrž na dešťovou vodu. „Vody je stále nedostatek, a proto postupně u městských budov zavádíme opatření, která by této situaci čelila. Zmíněný projekt řeší možnost likvidace srážkových vod ze střechy školky, a to částečně formou využití ke splachování toalet a k zálivce trávníku mezi školními pavilony, a částečně formou vsakování,“ uvedl podle serveru Ekolist primátor města Prostějov František Jura.

Projekt si podle něj vyžádá investici 4,1 milionu korun a měl by být dokončen ještě letos. Podobné projekty zaměřené na využití dešťové vody ke splachování toalet či zavlažování zeleně si radnice už dříve nechala vypracovat pro prostějovské Sportcentrum a jednu budovu magistrátu.

Související články

Zaručeně zlepší den

Zahradničení léčí psychiku a zvyšuje fyzickou kondici, potvrdila nová studie

Zvířecí terapie vrací lidem chuť do života. S delfíny je to neuvěřitelný zážitek, říká spoluzakladatelka Pomocných tlapek Michaela Freeman

Nový protinádorový přípravek pomůže prvním pacientům

Jedlá potravinářská fólie potěší životní prostředí a udrží jídlo déle čerstvé

Pozitivní kniha

Inspirace z knihovny: Svět je stále lepším místem. A to je Fakt(omluva)

Inspirace z knihovny: Svět je stále lepším místem. A to je Fakt(omluva)

Jde to s námi z kopce. Situace ve světě se horší, množství násilných činů narůstá. Také…