Co kdyby plastová lahev nikdy neskončila v oceánu? Problém s recyklací plastu řeší originálním způsobem americká společnost Friendship Products ve spolupráci s Rensselaerským Polytechnickým Institutem. Z PET lahví staví přístřešky pro stolování.
Takzvané Friendship Cabins jsou vyrobené z upcyklovaných lahví, které se do sebe dají vzájemně zaklesnout, a mohou tak sloužit jako provizorní cihly bez použití malty či drátů. „S naší technologií dokážeme jednorázové lahve přeměnit ve stavební materiál, který neskončí na dně moří,“ uvedl ředitel firmy Friendship Products Tim Carlson.
Kabiny lze velmi snadno a intuitivně zkonstruovat, přesunout či rozebrat. Do jednoho přístřešku se vejdou celkem 4 lidé. Projekt tak nabízí ideální řešení pandemických opatření v restauracích, kde se lidé mohou na zahrádkách bezpečně najíst ve svém vlastním pohodlném zázemí.
Jedna kabina se skládá celkem ze 2 tisíc plastových lahví a odolá síle větru až 168 kilometrů v hodině. To odpovídá hurikánům druhého stupně. Přístřešky proto mohou podle autorů projektu lidem poskytnout útočiště během přírodních katastrof.
Přečtěte si rozhovor s hercem Kryštofem Bartošem, kterého můžete znát třeba ze seriálu Devadesátky. Jak se jeho život změnil díky úspěšnému seriálu? A u jakých aktivit si nejlépe odpočine?
Inspirace z knihovny: Jak znovu nalézt sebe sama? Pohádkový návod přináší kniha Ztracená duše
I dospělí potřebují čas od času pohádky, které je pohladí po srdci. Držitelka Nobelovy ceny za…