Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Tři králové budou opět koledovat v ulicích. Přispět můžete i vy

2 minuty radosti
Zdroj fotografií: trikralovasbirka.cz

„My tři králové jdeme k vám, štěstí, zdraví vinšujem vám,“ zpívá se v jedné z klasických koled. Ty si snad každý spojí s ladovskou zimou, která je prototypem opravdových Vánoc, tak jak je známe z dětství. Z té doby, kdy to doma vonělo křehkým cukrovím, spálenými prskavkami a radostí. Ze všech těch okamžiků však vyrůst nemusíme. Takoví tři králové chodí pořád. Nevěříte?

Tři krále slavíme každoročně nejen mší svatou v kostele, ale také sbírkou. Letošní ročník Tříkrálové sbírky, jejímž pořadatelem a organizátorem je Charita České republiky, je už dvacátý. Mladé koledníky v doprovodu dospělé osoby můžete potkat v ulicích měst od 1. do 14. ledna. Vybrané finanční prostředky poputují k lidem, kteří se nacházejí v těžkých životních situacích. Dále peníze pomohou charitativním službám, které se starají o nemocné, lidi bez domova a další.

Tento rok bude již tradičně součástí sbírky poděkování v podobě Tříkrálového koncertu v neděli 5. ledna v Městském divadle v Brně. Přenášet jej bude živě od 18 hodin Česká televize. Vystoupí česká kapela Lake Malawi, zpěvák Sebastian nebo zpěvačky Markéta Konvičková a Marta Jandová. Diváci mohou v průběhu koncertu zasílat dárcovské smsky. Zapojit se do tříkrálové sbírky jde kromě finančního příspěvku také samotným koledováním. Zájemci se mohou přihlásit zde. Každý dobrý skutek se počítá.

Související články

Zaručeně zlepší den

Čeští vědci hlásí objev v boji proti rakovině. Nové léky jsou až stokrát účinnější

Praha znovu ovládla anketu o nejlepší místo pro život. Zjistěte, jak se umístil váš kraj

Průlom v boji proti koronaviru. Nový test přináší přesné výsledky už za 90 minut

Brněnští vědci vyvinuli nový tlumič pro vlaky. Zvýší jejich rychlost a ochrání koleje

Inspirativní rozhovor

Subjektivní prožitek je to jediné, co máme. Vytěžme z něj to nejlepší, nabádá duo Brain We Are

Subjektivní prožitek je to jediné, co máme. Vytěžme z něj to nejlepší, nabádá duo Brain We Are

Přečtěte si rozhovor se studenty neurověd - Kryštofem a Vojtou, kteří tvoří podcast Brain We Are.