Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Tři instituce podepsaly úmluvu s cílem vymýtit hlad ve světě

1 minuta radosti
Zdroj fotografie: fao.org

Představitelé tří agentur Spojených národů se sešli v Římě, aby podepsali úmluvu o spolupráci. Chtějí dosáhnout světa, kde nebude nikdo hladovět. Svým rozhodnutím o spolupráci také podpoří rozvoj zemědělství.

Úmluvu podepsal i ředitel agentury The UN Food and Agriculture Organization José Graziano da Silva. Dle něho bude velmi důležitá pro podporu spolupráce a koordinace mezi třemi agenturami, obzvláště na úrovni jednotlivých zemí. Z jeho pohledu se právě úzká spolupráce jeví jako zásadní pro to, aby bylo možné realizovat principy udržitelného rozvoje.

Podpisem chtějí agentury podpořit nové inovativní cesty spolupráce a propůjčovat si navzájem své znalosti, zdroje a služby. Zamýšlí tak přetvořit zemědělské oblasti na místa, kde mohou rodiny spokojeně žít. Agentury budou sdílet datové analýzy, zkusí vyvinout nové přístupy k financování projektů a vytvoří mechanismy, které budou měřit pokrok v dané oblasti. Kroky pomohou naplnit program udržitelného rozvoje, jehož cíle byly odsouhlaseny všemi členskými státy OSN v roce 2015.

Související články

Byznys

Firma pěstuje salát s využitím minima vody, aby nakrmila hladové

Ze světa

Designér navrhuje oblečení budoucnosti ze starých banánových slupek

Byznys

Pivovar vyrobil držák na plechovky, který nakrmí mořské ryby

Inspirace

Představování si dialogů napomáhá kritickému myšlení

Zaručeně zlepší den

Naděje pro pacienty se závažným průběhem covidu. Vědci zjistili, které léky napomáhají zotavení

Dobrá zpráva pro ty, kteří prodělali koronavirus. Podle vědců získávají na několik měsíců imunitu

Konec exekucí v Česku? Nový web pomáhá najít cestu z dluhové pasti

Zatočí s plevelem i cenou biozeleniny. V Opavě vznikl stroj, který slibuje revoluci v zemědělství

Inspirativní rozhovor

Po padesátce jsem začala žít nový život. Víru v sama sebe se snažím vštěpovat i svým klientkám, říká trenérka Dana Škorpilová

Po padesátce jsem začala žít nový život. Víru v sama sebe se snažím vštěpovat i svým klientkám, říká trenérka Dana Škorpilová

Přečtěte si rozhovor s Danou Škorpilovou, která po padesátce skončila kariéru manažerky a začala pomáhat ostatním jako osobní trenérka a výživová poradkyně.