Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Tři instituce podepsaly úmluvu s cílem vymýtit hlad ve světě

1 minuta radosti
Zdroj fotografie: fao.org

Představitelé tří agentur Spojených národů se sešli v Římě, aby podepsali úmluvu o spolupráci. Chtějí dosáhnout světa, kde nebude nikdo hladovět. Svým rozhodnutím o spolupráci také podpoří rozvoj zemědělství.

Úmluvu podepsal i ředitel agentury The UN Food and Agriculture Organization José Graziano da Silva. Dle něho bude velmi důležitá pro podporu spolupráce a koordinace mezi třemi agenturami, obzvláště na úrovni jednotlivých zemí. Z jeho pohledu se právě úzká spolupráce jeví jako zásadní pro to, aby bylo možné realizovat principy udržitelného rozvoje.

Podpisem chtějí agentury podpořit nové inovativní cesty spolupráce a propůjčovat si navzájem své znalosti, zdroje a služby. Zamýšlí tak přetvořit zemědělské oblasti na místa, kde mohou rodiny spokojeně žít. Agentury budou sdílet datové analýzy, zkusí vyvinout nové přístupy k financování projektů a vytvoří mechanismy, které budou měřit pokrok v dané oblasti. Kroky pomohou naplnit program udržitelného rozvoje, jehož cíle byly odsouhlaseny všemi členskými státy OSN v roce 2015.

Související články

Zaručeně zlepší den

Pohled z Pákistánu: Jsou městské lesy odpovědí na přehřívání měst?

Snímek Ticho uctívá dětské oběti války na Ukrajině. Trvá sedm hodin

Jak se připravit na Mikuláše, abyste si ho užili i vy?

Studenti MENDELU propojují manažerské schopnosti s pomocí neziskovkám na každoročním Dobrotrhu

Inspirativní rozhovor

Národní obrození si zaslouží u studentů více pozornosti, říká Karolína „Zoe“ Meixnerová o svém projektu Literární hysterie

Národní obrození si zaslouží u studentů více pozornosti, říká Karolína „Zoe“ Meixnerová o svém projektu Literární hysterie

Přečtěte si rozhovor s Karolínou Meixnerovou, autorkou knihy Průvodce literární hysterií 19. století a také vtipných videí o spisovatelích z téže doby. Proč se zaměřila na toto období? A jak vypadají její besedy? To vše se dozvíte.

Pozitivní kniha

Inspirace z knihovny: Jak změnit způsob myšlení? Pět základních životních otázek, které byste si měli položit

Inspirace z knihovny: Jak změnit způsob myšlení? Pět základních životních otázek, které byste si měli položit

Umění se správně ptát může do značné míry ovlivnit a proměnit naše životy. Špatné odpovědi totiž…