Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Tápete při výběru spotřebičů? Volbu vám usnadní nový kalkulátor

2 minuty radosti
Ilustrační foto: Depositphotos

Ať už plánujete pořídit novou pračku, ledničku či mikrovlnku, dost možná vás zaplaví množství produktů různé kvality a ceny. Všem, kteří v nepřeberném množství výrobků a energetických štítků tápají, by nyní mohla pomoci nová webová aplikace, která vznikla v rámci evropského projektu Label 2020. Službu lze najít na stránkách tool.label2020.eu/cz.

Cílem aplikace s podtitulem Ověř a ušetři je usnadnit orientaci v nových energetických štítcích a pomoci s výběrem úsporného elektrospotřebiče, ať už je vaším hlavním kritériem cena, velikost či úspora energie. „Zákazník nemusí nic stahovat, pouze otevře webovou stránku a zvolí buď načtení QR kódu na energetickém štítku chladničky, pračky, televizoru nebo myčky nádobí, nebo vyhledání produktu dle jeho názvu,“ vysvětlil Juraj Krivošík, ředitel společnosti SEVEn, která má na starosti českou verzi aplikace.

Energetický štítek u pračky. Foto: Label 2020

Hlavním důvodem přechodu na nové štítky je letošní změna evropské legislativy, v jejímž důsledku se většina domácích spotřebičů posunula do nižší energetické třídy. Podle odborníků Evropské unie se kvůli tomu stávající štítky udávající hodnoty A+++ až D staly pro uživatele příliš komplikované, a tak se rozhodli vrátit se k původní koncepci tříd A–G. Součástí energetických štítků je nyní nově také QR kód, po jeho načtení do aplikace získají zájemci představu o provozních nákladech spotřebiče a další informace.

Zdroj: Enviweb

Související články

Zaručeně zlepší den

Ať jsou naše děti zdravé. Známe jednoduché kroky ke snížení znečištění ovzduší ve školách

Starat se o dítě se složitou minulostí je možné, ale vyžaduje to mnoho lásky a pevné postoje, říká Jana Vařechová Holoubková

Jak obyčejné české holky prorazily v profesionálním světě ženského hokeje

Sbohem, dluhy. Druhý ročník Milostivého léta pomůže dalším lidem s oddlužením

Inspirativní rozhovor

Dostala jsem druhou šanci žít. To je síla, která mě žene dál, říká dobrovolnice Monika Benešová

Dostala jsem druhou šanci žít. To je síla, která mě žene dál, říká dobrovolnice Monika Benešová

Přečtěte si rozhovor s Monikou Benešovou, která si díky odhodlání pomáhat druhým vysloužila ocenění Laskavec. Povídali jsme si o její cestě na Pacifické hřebenovce, o knize, kterou napsala i o tom, kde všude pomáhá jako dobrovolnice.

Pozitivní kniha

Inspirace z knihovny: Nahlédněte do zákoutí dnešních vztahů. Příběhy Kláry Haunerové napsal sám život

Inspirace z knihovny: Nahlédněte do zákoutí dnešních vztahů. Příběhy Kláry Haunerové napsal sám život

Životy mileniálů nejsou jednoduché. Ačkoliv se na první pohled může zdát, že jde především o zábavu…