Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Systém varování obyvatel nově posílá upozornění přímo do mobilu

Zdroj fotografie: unsplash.com

Požár, povodně či únik toxických látek do ovzduší – před těmito i mnohými dalšími nebezpečnými situacemi občany obvykle varují sirény. Nyní se tento systém dočkal významného pokroku směrem k mobilním technologiím a digitální komunikaci.

Aplikace Záchranka a Mobilní rozhlas spojily své síly a vytvořily Systém digitálního varování obyvatelstva. Vedle sirén budou obyvatele zapojených obcí před nebezpečím varovat notifikace zasílané přímo do mobilního telefonu. Díky tomu, že je základna uživatelů oblíbené aplikace opravdu silná, dostanou se tyto důležité informace k velkému množství lidí.

Systém digitálního varování obyvatelstva momentálně funguje v Praze, Brně a Plzni a jeho rozšíření do dalších měst je na spadnutí. Pokyn k rozeslání notifikace dává pracovník krizového řízení města nebo kraje. Upozornění se pak objeví všem uživatelům aplikace Záchranka, kteří odběr těchto zpráv potvrdili. Nově navíc díky spojení s Mobilním rozhlasem mohou být notifikace rozesílány také dalšími kanály – formou SMS nebo e-mailu.

Vzhledem k tomu, že má většina z nás svůj telefon neustále při sobě, je velmi pravděpodobné, že se varování k občanům dostane včas. Navíc snadněji rozpoznají, o jaký typ nebezpečí se jedná, což jim umožní adekvátně zareagovat.

Zdroj: czechcrunch.cz

Související články

Zaručeně zlepší den

Nechte se očarovat – brouk, který vypadá jako orchidej

Čtyřdenní pracovní týden: Které země jej přijaly a jaké mají výsledky?

Největší kosmický festival v tuzemsku Czech Space Week je zpět. Odstartuje 28. listopadu a přinese opět řadu novinek

Z mimiky obličeje vědci zjistí, zda trpíte Parkinsonem

Inspirativní rozhovor

Národní obrození si zaslouží u studentů více pozornosti, říká Karolína „Zoe“ Meixnerová o svém projektu Literární hysterie

Národní obrození si zaslouží u studentů více pozornosti, říká Karolína „Zoe“ Meixnerová o svém projektu Literární hysterie

Přečtěte si rozhovor s Karolínou Meixnerovou, autorkou knihy Průvodce literární hysterií 19. století a také vtipných videí o spisovatelích z téže doby. Proč se zaměřila na toto období? A jak vypadají její besedy? To vše se dozvíte.

Pozitivní kniha

Inspirace z knihovny: Jak se z obyčejného člověka stane vlivná osobnost? Steve Jobs motivuje ostatní

Inspirace z knihovny: Jak se z obyčejného člověka stane vlivná osobnost? Steve Jobs motivuje ostatní

Steve Jobs byl jako každý z nás. Člověk z masa a kostí. Co konkrétně jej odlišilo? Díky čemu uspěl?…