Systém varování obyvatel nově posílá upozornění přímo do mobilu

Zdroj fotografie: unsplash.com

Požár, povodně či únik toxických látek do ovzduší – před těmito i mnohými dalšími nebezpečnými situacemi občany obvykle varují sirény. Nyní se tento systém dočkal významného pokroku směrem k mobilním technologiím a digitální komunikaci.

Aplikace Záchranka a Mobilní rozhlas spojily své síly a vytvořily Systém digitálního varování obyvatelstva. Vedle sirén budou obyvatele zapojených obcí před nebezpečím varovat notifikace zasílané přímo do mobilního telefonu. Díky tomu, že je základna uživatelů oblíbené aplikace opravdu silná, dostanou se tyto důležité informace k velkému množství lidí.

Systém digitálního varování obyvatelstva momentálně funguje v Praze, Brně a Plzni a jeho rozšíření do dalších měst je na spadnutí. Pokyn k rozeslání notifikace dává pracovník krizového řízení města nebo kraje. Upozornění se pak objeví všem uživatelům aplikace Záchranka, kteří odběr těchto zpráv potvrdili. Nově navíc díky spojení s Mobilním rozhlasem mohou být notifikace rozesílány také dalšími kanály – formou SMS nebo e-mailu.

Vzhledem k tomu, že má většina z nás svůj telefon neustále při sobě, je velmi pravděpodobné, že se varování k občanům dostane včas. Navíc snadněji rozpoznají, o jaký typ nebezpečí se jedná, což jim umožní adekvátně zareagovat.

Zdroj: czechcrunch.cz

Autor článku

Adéla Svobodová