Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Světového vysokoškolského veletrhu v San Diegu se účastnily i české univerzity

Od 25. do 30. května probíhal v San Diegu v americkém státě Kalifornii 66. ročník vysokoškolského veletrhu. Účastnily se jej také zástupci šesti českých univerzit a vysokých škol. Veletrh je pořádán mezinárodní asociací NAFSA: Association of International Educators.

Z České republiky se veletrhu účastnili zástupci Českého vysokého učení technického v Praze, Masarykovy univerzity v Brně, Ústavu jazykové a odborné přípravy Univerzity Karlovy v Praze, University of New York in Prague, Vysoké školy báňské – Technické univerzity Ostrava a Vysoké školy ekonomické v Praze.

K dispozici měli společný stánek, který měl zájemce oslovit ke studiu v České republice. Provoz stánku nesoucí označení „Study in the Czech republic“ zajišťovala příspěvková organizace Dům zahraniční spolupráce. Jde o organizaci, která je zřízena Ministerstvem školství, mládeže a tělovýchovy České republiky. Zástupci Domu zahraniční spolupráce poskytovali zájemcům obecné informace o českém vysokém školství a možnostech studia u nás.

Zástupci českých univerzit a vysokých škol byli s účastí na veletrhu velmi spokojeni. Vyzdvihovali především výhodu osobního setkání s partnery nebo potenciálními zájemci o partnerství. Zástupce Masarykovy univerzity v Brně Mgr. Martin Vašek považuje osobní setkání za nejproduktivnější a nejefektivnější nástroj k navázání spolupráce.

Veletrhu se v letošním roce rekordně zúčastnilo přes 10 000 zástupců z více než 90 zemí světa. Následující ročník je plánován opět ke konci května příštího roku. Proběhne v Bostonu v americkém státě Massachusetts.

Zdroj: http://zpravy.ihned.cz/pro-absolventy/c1-62487190-ceske-univerzity-se-prezentovaly-na-svetovem-vysokoskolskem-veletrhu-v-americkem-san-diegu

Související články

Zaručeně zlepší den

Naděje pro pacienty se závažným průběhem covidu. Vědci zjistili, které léky napomáhají zotavení

Konec exekucí v Česku? Nový web pomáhá najít cestu z dluhové pasti

Jak motivovat děti k úklidu? Češi vymysleli hru, která domácí práce mění v zábavu

Nový způsob pěstování zeleniny podpoří lokální produkci potravin a soběstačnost

Inspirativní rozhovor

Po padesátce jsem začala žít nový život. Víru v sama sebe se snažím vštěpovat i svým klientkám, říká trenérka Dana Škorpilová

Po padesátce jsem začala žít nový život. Víru v sama sebe se snažím vštěpovat i svým klientkám, říká trenérka Dana Škorpilová

Přečtěte si rozhovor s Danou Škorpilovou, která po padesátce skončila kariéru manažerky a začala pomáhat ostatním jako osobní trenérka a výživová poradkyně.