Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Světového vysokoškolského veletrhu v San Diegu se účastnily i české univerzity

Od 25. do 30. května probíhal v San Diegu v americkém státě Kalifornii 66. ročník vysokoškolského veletrhu. Účastnily se jej také zástupci šesti českých univerzit a vysokých škol. Veletrh je pořádán mezinárodní asociací NAFSA: Association of International Educators.

Z České republiky se veletrhu účastnili zástupci Českého vysokého učení technického v Praze, Masarykovy univerzity v Brně, Ústavu jazykové a odborné přípravy Univerzity Karlovy v Praze, University of New York in Prague, Vysoké školy báňské – Technické univerzity Ostrava a Vysoké školy ekonomické v Praze.

K dispozici měli společný stánek, který měl zájemce oslovit ke studiu v České republice. Provoz stánku nesoucí označení „Study in the Czech republic“ zajišťovala příspěvková organizace Dům zahraniční spolupráce. Jde o organizaci, která je zřízena Ministerstvem školství, mládeže a tělovýchovy České republiky. Zástupci Domu zahraniční spolupráce poskytovali zájemcům obecné informace o českém vysokém školství a možnostech studia u nás.

Zástupci českých univerzit a vysokých škol byli s účastí na veletrhu velmi spokojeni. Vyzdvihovali především výhodu osobního setkání s partnery nebo potenciálními zájemci o partnerství. Zástupce Masarykovy univerzity v Brně Mgr. Martin Vašek považuje osobní setkání za nejproduktivnější a nejefektivnější nástroj k navázání spolupráce.

Veletrhu se v letošním roce rekordně zúčastnilo přes 10 000 zástupců z více než 90 zemí světa. Následující ročník je plánován opět ke konci května příštího roku. Proběhne v Bostonu v americkém státě Massachusetts.

Zdroj: http://zpravy.ihned.cz/pro-absolventy/c1-62487190-ceske-univerzity-se-prezentovaly-na-svetovem-vysokoskolskem-veletrhu-v-americkem-san-diegu

Související články

Zaručeně zlepší den

Dřív jsem květinám vůbec nerozuměl, říká zakladatel firmy Floracast, kde zalévají kytice do pryskyřice

Dyslexie nemusí být nevýhodou. Poskytuje lidem důležitý evoluční benefit

Nebojte se sdílet svá tajemství. Budete v životě spokojenější

Vitamín D je mocný léčitel. V čem nám může pomoci pobyt na slunci?

Inspirativní rozhovor

Kryštof Bartoš ze seriálu Devadesátky: Jsem trochu mimoň. V lese se zastavím a klidně třeba 20 minut sleduju pavoučka, jak splétá sítě

Kryštof Bartoš ze seriálu Devadesátky: Jsem trochu mimoň. V lese se zastavím a klidně třeba 20 minut sleduju pavoučka, jak splétá sítě

Přečtěte si rozhovor s hercem Kryštofem Bartošem, kterého můžete znát třeba ze seriálu Devadesátky. Jak se jeho život změnil díky úspěšnému seriálu? A u jakých aktivit si nejlépe odpočine?

Pozitivní kniha

Inspirace z knihovny: Nechte se vést svým srdcem. Jitka Juliet Navratilová poradí, jak na to

Inspirace z knihovny: Nechte se vést svým srdcem. Jitka Juliet Navratilová poradí, jak na to

Lákala vás někdy představa, že si prostě sbalíte batoh a vyrazíte na druhý konec světa? Autorka…