Supermarket specializující se na české výrobky, to je Korzo!

ByznysV slideru 3 minuty radosti

V Teplicích byl otevřen nový supermarket Korzo. Je výjimečný především českým zbožím a farmářskými produkty. Kdo je však majitelem, se neví.

Nic podobného tu ještě nebylo. V Teplicích se lidem otevřel nový supermarket Korzo, který chce zaujmout především domácími produkty.

Supermarket je umístěn v nákupním centru Galerie Teplice na 1300 metrech čtverečních. Svojí rozlohou se tak neliší od konkurence jako je Albert, či Billa, a zároveň je větší, než diskonty Lidl nebo Penny Market.

„Za zcela novým konceptem stojí čeští investoři, kteří vnímali, že na trhu existuje prostor pro nový český supermarket,“ sdělila bez dalšího vysvětlení Martina Jarošová z oddělení marketingu supermarketu Korzo. Jednatel Galerie Teplice Lukáš Čepelka dodal, že je prozatímním zájmem nezveřejňovat identitu původců celého konceptu supermarketu. Dle dostupných neoficiálních údajů však za vším může stát právě Čepelka prostřednictvím své firmy IVX Czech, jež zároveň provozovatelem Galerie Teplice. Na Čepelkovo jméno a firmu je totiž registrována doména supermarketu Korzo i žádost o ochrannou známku.

Supermarket má dle všeho potenciál uspět u tuzemských zákazníků především díky možnosti pružně reagovat na poptávku v konkrétním místě. Výběr dodavatelů i objednávky zboží má totiž na starost vedení dané prodejny.

V současné době zahrnuje sortiment teplické prodejny zhruba 80 procent českých produktů, mezi něž patří například Hamé, Madeta, ale také malí výrobci jako je lounská moštárna, teplická pekárna Pecud, domácí marmelády od Hany Šindlerové i Pivovar Bakalář.

Cenová hladina je u supermarketu Korzo na střední úrovni. „V mnoha případech máme ceny stejných nebo srovnatelných produktů nižší než většina konkurentů. U kvalitních – domácích a farmářských – potravin jsou ceny obvykle vyšší než průměr, to se ale týká pouze malé části sortimentu,“ dodává Jarošová.

Pokud vše půjde hladce a zákazníci budou reagovat i nadále pozitivně, dá se v budoucnu předpokládat vznik celé sítě českých obchodů Korzo.

Zdroj: http://zpravy.aktualne.cz/ekonomika/supermarket-korzo/r~85f5e59401fa11e4a54c0025900fea04/

Související články

Byznys

Penny Market v Česku začíná jako první prodávat i „ošklivé“ ovoce a zeleninu

Byznys

V Evropě se prosazuje ekologické označování zeleniny laserem

Byznys

V Dánsku snížili za 5 let množství vyhozeného jídla o čtvrtinu

Byznys

Supermarket Aldi věnuje na Vánoce zbytky potřebným

Zaručeně zlepší den

Vědci objevili v krvi pacienta protilátku, která ničí koronavirus

Dobro za časů koronaviru. Nákupy seniorům i odklady splátek

Online zábava během karantény: divadelní představení i lekce jógy

Lékařům se podařilo vyléčit už druhého pacienta s HIV

Inspirativní rozhovor

Tomáš Adamec

Přečtěte si příběh dvacetiletého studenta, který svým nadšením a pílí zlepšuje kvalitu života ve své obci.

Tomáš Adamec