Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Supermarket specializující se na české výrobky, to je Korzo!

V Teplicích byl otevřen nový supermarket Korzo. Je výjimečný především českým zbožím a farmářskými produkty. Kdo je však majitelem, se neví.

Nic podobného tu ještě nebylo. V Teplicích se lidem otevřel nový supermarket Korzo, který chce zaujmout především domácími produkty.

Supermarket je umístěn v nákupním centru Galerie Teplice na 1300 metrech čtverečních. Svojí rozlohou se tak neliší od konkurence jako je Albert, či Billa, a zároveň je větší, než diskonty Lidl nebo Penny Market.

„Za zcela novým konceptem stojí čeští investoři, kteří vnímali, že na trhu existuje prostor pro nový český supermarket,“ sdělila bez dalšího vysvětlení Martina Jarošová z oddělení marketingu supermarketu Korzo. Jednatel Galerie Teplice Lukáš Čepelka dodal, že je prozatímním zájmem nezveřejňovat identitu původců celého konceptu supermarketu. Dle dostupných neoficiálních údajů však za vším může stát právě Čepelka prostřednictvím své firmy IVX Czech, jež zároveň provozovatelem Galerie Teplice. Na Čepelkovo jméno a firmu je totiž registrována doména supermarketu Korzo i žádost o ochrannou známku.

Supermarket má dle všeho potenciál uspět u tuzemských zákazníků především díky možnosti pružně reagovat na poptávku v konkrétním místě. Výběr dodavatelů i objednávky zboží má totiž na starost vedení dané prodejny.

V současné době zahrnuje sortiment teplické prodejny zhruba 80 procent českých produktů, mezi něž patří například Hamé, Madeta, ale také malí výrobci jako je lounská moštárna, teplická pekárna Pecud, domácí marmelády od Hany Šindlerové i Pivovar Bakalář.

Cenová hladina je u supermarketu Korzo na střední úrovni. „V mnoha případech máme ceny stejných nebo srovnatelných produktů nižší než většina konkurentů. U kvalitních – domácích a farmářských – potravin jsou ceny obvykle vyšší než průměr, to se ale týká pouze malé části sortimentu,“ dodává Jarošová.

Pokud vše půjde hladce a zákazníci budou reagovat i nadále pozitivně, dá se v budoucnu předpokládat vznik celé sítě českých obchodů Korzo.

Zdroj: http://zpravy.aktualne.cz/ekonomika/supermarket-korzo/r~85f5e59401fa11e4a54c0025900fea04/

Související články

Zaručeně zlepší den

Možná konečně víme, proč ženy cítí chlad intenzivněji než muži

Mohou se z robotů stát lidé? Živá kůže je přibližuje člověku

Nový nástroj od Googlu umožňuje lidem pozorovat změny na planetě téměř v reálném čase

Posouvání věcí pomocí mysli? Tato superschopnost může být konečně realitou

Inspirativní rozhovor

Kryštof Bartoš ze seriálu Devadesátky: Jsem trochu mimoň. V lese se zastavím a klidně třeba 20 minut sleduju pavoučka, jak splétá sítě

Kryštof Bartoš ze seriálu Devadesátky: Jsem trochu mimoň. V lese se zastavím a klidně třeba 20 minut sleduju pavoučka, jak splétá sítě

Přečtěte si rozhovor s hercem Kryštofem Bartošem, kterého můžete znát třeba ze seriálu Devadesátky. Jak se jeho život změnil díky úspěšnému seriálu? A u jakých aktivit si nejlépe odpočine?

Pozitivní kniha

Inspirace z knihovny: Jak změnit způsob myšlení? Pět základních životních otázek, které byste si měli položit

Inspirace z knihovny: Jak změnit způsob myšlení? Pět základních životních otázek, které byste si měli položit

Umění se správně ptát může do značné míry ovlivnit a proměnit naše životy. Špatné odpovědi totiž…