Studenti v Brně začnou sdílet byty s mladými lidmi z dětských domovů

Zdroj fotografie: stocksnap.io

Budoucnost mladých dospělých, kteří opouštějí dětský domov, není vždy růžová. Tito lidé prochází velkou životní změnou, jejíž dopady mohou pociťovat po zbytek života. Jak zpříjemnit těmto jedincům začleňování se do společnosti? Na tuhle otázku našel odpověď projekt Symbios, který se pokusí sblížit lidi z dětských domovů se studenty Masarykovy univerzity.

Na adrese Křenová 57 vzniknou byty, které budou moci tyto rozdílné skupiny mladých sdílet. První spolubydlící by se měli ubytovat v lednu 2019. „Mladí dospělí se po odchodu z dětských domovů neocitají ve snadné situaci, nemají peněz nazbyt, potřebují získat bydlení, najít si první pracovní místo a také navázat nové sociální kontakty,“ sdělil Bohuslav Binka, vedoucí projektu.

Radnice městské části Brno-střed zafinancovala rekonstrukci budovy a následně ji projektu poskytla k pronájmu. „Vážíme si aktivity studentů a jsme rádi, že můžeme touto cestou mladé dospělé z dětských domovů podpořit,“ uvedla za Brno-střed první místostarostka Michaela Dumbrovská. Mladí lidé tak budou mít k dispozici osm bytů 2+1. Každý z nich pak bude obývat netradiční dvojice – člověk opouštějící dětský domov a student vyššího ročníku univerzity. Nájemné zde bude mírně snížené, první pracovní nabídky pro mladé dospělé začínající samostatný život by pak mohly proudit od partnerů projektu.

Autor článku